Na výběr dětské postele se vyplatí mít dostatek času a informací
2 mins read

Na výběr dětské postele se vyplatí mít dostatek času a informací

Když se dítě narodí, moc toho nepotřebuje. Samozřejmostí pro něj je kvalitní postýlka a matrace – následně přebalovací pult a další. Postupem času, tak od dvou let, bude potřeba postýlka vyměnit za běžné lůžko. Zvolit můžete dětské postele s motivem, ale také tradiční jednolůžková postel. Druhou možnost doporučujeme více, protože tak z pár let nemusíte kupovat další, a to s tím, že je dítě na motiv princezny moc velké.

Zaměřte se na tu správnou

Postel pro batole by měla být bezpečná, zdravotně nezávadná a s kvalitní matrací. V případě, že kupujete větší postel s tím, že ji dítě bude mít delší čas, je vhodné popřemýšlet nad zábranou, kterou lze na lůžko namontovat a v případě potřeby také demontovat. Vhodná také jistě bude kontrola hran. Pokud vybíráte lůžko s hranami, můžete dokoupit jejich chrániče. Většinou to jsou gumové rožky, které jen přiložíte či přilepíte.

Dívejte se také na výšku postele, aby byla pohodlná a bezpečná při slézání. Pozor ale na lůžka, která jsou přímo u země. Zde je nejvíce prachových částic, které mohou způsobovat ucpaný nos či alergie. Výška postele by tedy měla být ideálně čtyřicet a více centimetrů. Matraci zvolte raději tvrdší, abyste předešli nesprávnému zakřivení páteře, a následnému onemocnění.

Konstrukce lůžka

Co se týče konstrukce, měla by být dobře udržitelná. To znamená, že byste měli mít možnost ji pravidelně umývat od prachu. Nejlepší je tedy hladký povrch. Pro malé děti jistě není vhodné čalouněné lůžko, které zadržuje prach. Vhod jistě také přijdou šuplíky nebo jeden velký pod lůžkem. Umístíte do něj například peřinu či jiné potřeby, které nemají ležet volně v pokoji. Dětem se také jistě zalíbí nebesa nebo omyvatelná stříška. Nezapomeňte také na lampičku u postele nebo malé světýlko, například do zásuvky, které se rozsvítí až zajde slunce.