Super Mario – světový fenomén – jaké hračky pro děti vybrat
5 mins read

Super Mario – světový fenomén – jaké hračky pro děti vybrat

Je nutné říci, že Super Mario zná v dnešní době téměř každý. To vše díky sérii videoher, které spatřily světlo světa v osmdesátých letech 20. století. Mario je hlavní postavou, která se objevila ve více než 200 hrách! Hrdina je rozpoznatelný díky svému charakteristickému vzhledu, tedy červené čepici, tričku a také modrým kalhotám se šlemi. Podívejte se, jaké hračky najdete v kolekci LEGO®!

Série LEGO® Super MarioTM

V této sérii lze najít mnoho různých sad. Super MarioTM je věnovaný dětem starším 6 let. S těmito sadami si rádi hrají nejenom nejmladší, ale také dospělí. Není divu, protože stavebnice LEGO spojené s tématem obsahují všechno, co mají fanoušci rádi a co je spojuje: populární stavby, figurky a postavy. Série navazují na různé známé hry, jako např. Super Mario OdysseyTM. Kostky LEGO byly navrženy tak, aby co nejvěrněji odrážely realitu zobrazenou ve hře. A to do takové míry, že se každý bude cítit jako hráč série.

Jakou sadu zvolit pro začátek?

Dobrým nápadem bude stejně jako v případě hry, začít od první úrovně. Do ní můžeme vstoupit díky startovací sadě LEGO® Super Mario™ 71360 Dobrodružství s Mariem – startovací set. Skládání kostek LEGO však není jediným lákadlem. Mezi největší výhody patří možnost propojit figurku LEGO® MarioTM s aplikací, která Vám umožní komunikovat s ostatními hráči a vydělávat virtuální mince. Jak vidíte, sadu lze úspěšně použít ke hře s ostatními. Každá stavebnice LEGO® Super MarioTM je vhodná pro samostatné sestavování a vše tak záleží na preferencích daného člověka. Další výhodou LEGO® Super Mario™ 71360 Dobrodružství s Mariem – startovací set je nejen zdokonalování manuální zručnosti, ale také příležitost procvičovat umění řešení problémů a hledání řešení nových. Jde o dokonalé procvičování logického myšlení a kreativity. Navíc příjemně stráveným časem!

Možnost tvoření vlastních a unikátních úrovní

Hry Super MarioTM se objevily na celém světě a staly se známým a oblíbeným způsobem zábavy. Kostky LEGO představují přemístění se ze světa her do reality, což umožňuje tvoření svých vlastních konstrukcí. Dodatečnou výzvou je možnost používání aplikace, díky které si můžete společně sestavovat hračky Super MarioTM. Spousta atraktivních a dodatečných funkcí je zárukou, že kostky LEGO mohou být výborným tipem na dárek, který potěší nejenom děti, ale také dospělé. A zcela určitě i fanoušky této kultovní videohry.

Hrejte si postavičkami!

V sadách LEGO® Super MarioTM se nachází také postavičky, protože přesně o tom hra je. Skládání kostek LEGO nejenže procvičuje konstrukční dovednosti, ale také představivost. Způsobů na prožívání radosti a potěšení ze hry je spousta. Je možné např. hrát dialogy různých postav a vytvářet tak nové a kreativní nápady pro scénář hry. LEGO® Super MarioTM se v této roli ideálně osvědčí. Představivost je podporována velkým množstvím sad, které Vám umožní hrát různé scény. Jako příklady můžou sloužit LEGO® Super Mario™ 71400 Plážová jízda s Big Urchinem, LEGO® Super Mario™ 71407 Kočka Peach a ledová věž, LEGO®  Super Mario™ 71399 Luigiho sídlo – Vchod, LEGO® Super Mario™ 71398 Na pláži u Dorrie, LEGO® Super Mario™ 71397 Luigiho sídlo – Poltergust atd. Kolekce postaviček zahrnuje nejen hlavního hrdinu, ale i další postavy, např. LEGO® Super MarioTM LuigiTM, tedy Mariova mladšího bratra. Různé kolekce LEGO® Super MarioTM obsahují také mnoho dalších figurek, které jsou pokaždé součástí světa této mimořádné a návykové hry. Ilustrované instrukce, které jsou součástí stavebnic, usnadňují dítěti skládání kostek a zároveň jej učí plánovat a analyzovat.