Základní pravidla pro hubnutí po porodu
3 min. čtení

Základní pravidla pro hubnutí po porodu

Každá žena ví, jak náročný je porod pro její tělo. A každá žena je na tom po porodu úplně jinak. Jedno je jasné. Vaše tělo se hodně změnilo a bude nějakou dobu trvat, než začne znovu normálně pracovat. Většina žen se ale již brzy po porodu chce dostat zpět do kondice a získat své staré tělo zpět. Poradíme vám, na co byste si při tom měli dávat pozor.

Nespěchejte s hubnutím

V první řadě si po porodu užívejte svého nového přírůstku. Minimálně šest týdnů po přirozeném porodu a osm týdnů po císaři musíte s jakýmkoli cvičením počkat. Potom začněte pomalu s cviky na posílení pánevního dna, což přispěje ke zdraví ženy v každé situaci a věku. Po porodu je toto cvičení nezbytné. Až bude tato partie v pořádku, můžete začít s jemným cvičením.

Žádné diety a intenzivní cvičení

Při kojení musíte myslet na příjem dostatečného množství živin kvůli tvorbě mléka. Náročné nebo nadměrné cvičení má vliv na množství i chuť mateřského mléka. Hubnutí po porodu i v jiné fázi života by mělo na začátku probíhat v pomalejším tempu. Jedině tak si tělo zvykne na novou zátěž, kterou můžete postupně přidávat a nakonec se dostat do cíle, který jste si stanovily.

Dávejte si pozor na diastázu a úrazy

Diastáza je jednoduše povolené břicho po porodu. Musíte si na to dávat velký pozor a ze cvičení na dlouhou dobu vynechat sklapovačky, prkna a cviky, které namáhají přímý břišní sval. Šikmé břišní svaly můžete posilovat již po šestinedělí, ale na přímé břišní svaly musíte počkat i několik měsíců. Myslete také na to, že úrazy jsou po porodu velmi nebezpečné. Pozor si dávejte na břicho i prsa.

Žádné přípravky na hubnutí

Mnoho žen po porodu zvolí také přípravky na hubnutí. Tyto potravinové doplňky obsahují bylinky, kofein a stimulanty. Před použitím těchto produktů si vždy přečtěte příbalový leták a poraďte se se svým lékařem. Většina těchto produktů není vhodná pro kojící ženy, protože se látky dostávají do mateřského mléka.