4 rady pro příjemně zařízený a útulný domov
2 min. čtení

4 rady pro příjemně zařízený a útulný domov

Žádný útulně zařízený domov se neobejde bez pečlivě vybraných doplňků a bytového textilu. Mezi velké a výrazné prvky patří například záclony a závěsy. Co dalšího můžete najít na specializovaném internetovém obchodě a jak si poradit s výběrem jednotlivých prvků? S tím vám pomohou následující 4 praktické rady.

Kvalitní povlečení

Velkým kouskem bytového textilu, který se vyplatí vybírat opravdu pečlivě, je pořádné povlečení. Zde záleží nejenom na správně zvoleném vzhledu, který by měl přirozeně ladit s celou ložnicí, ale hlavně na použitém materiálu. Povlečení je totiž v kontaktu s pokožkou během celé noci, což si žádá vysoké nároky na prodyšnost a jemnost. Nejlepší variantou tak bude bavlněné povlečení.

Příjemné dekorace

Aby interiér nepůsobil obyčejným a nudným dojmem, budou se hodit nejrůznější dekorace. Může se zároveň jednat o praktické věci, jako jsou vonné svíčky, okrasné obaly na květináče a podobně. Stačí si jenom vybrat z pestré nabídky takové kousky, které se budou barevně a stylem hodit k celkovému zařízení. V rámci dekorací nezapomínejte ani na sezónní prvky pro výzdobu na Vánoce či Velikonoce.

Látky pro vaše vlastní tvoření

Na specializovaném internetovém obchodě Mikaton.cz nechybí ani galanterie, kde najdete pomůcky a doplňky pro vlastní tvoření. Látky v metráži nabídnou mnoho různých vzorů, ze kterých si s trochou šikovnosti vytvoříte například vlastní povlaky na malé dekorativní polštářky. Fantazii se meze nekladou, tak se nebojte vyzdobit interiér pomocí vlastní tvorby.

Vyrobte si doplňky do interiéru podle vašeho stylu

Velkou výhodou vlastního tvoření je možnost přizpůsobit si jednotlivé věci přesně na míru z pohledu rozměrů či barevné sladěnosti. Navíc získáte kousky, které nikdo jiný nemá, což vašemu domovu propůjčí zcela výjimečné a neopakovatelné kouzlo.