Vánoce přicházejí i pro vaše chlupáče!
2 min. čtení

Vánoce přicházejí i pro vaše chlupáče!

Nejen kočičky a pejsci se už zcela staly součástí našich rodin. Morčátka, andulky, králíčci – zkrátka jen těžko najdete domácnost, která nějakého zvířecího člena rodiny. A proč by vlastně nemohl Ježíšek donést nějakou maličkost i jim?

Nový kožíšek

Odpůrci oblečení by vám jistě řekli, že zvířecích kožich, jenž vaši miláčci na podzim přibrali, je dostatečně ochrání. Odpověď je ano, ale uvědomme si, že pokud máme především krátkosrstá plemena ve vyhřátém bytě, pak je vezmeme ven do mrazivé sněhové vánice, jedná se o velký teplotní skok. Zvířata, se běháním, dokáží zahřát, ale přeci jen na krátká a častá vyvenčení, je lepší je do větších mrazů přiobléci. Svetříky, bundičky či různé mikinky seženete za pár korun.

Něco dobrého na zub

Dobrůtku jistě ocení každý zvířecí miláček! Nedejte se ale zmást reklamami či cenou a sáhněte po opravdu kvalitním výrobku. Jedním z ukazatelů může být jeho složení a původ. A nezapomeňte, dobroty, ať jsou sebekvalitnější, dávkujte s rozumem a mírou! Veterináři by vám jistě mohli vypočítat spoustu případů obdarovaných mazlíčků se zažívacími potížemi. Nejlépe proto volte co nejjednodušší pochutiny – mrkvičku pro morčátka, piškotky pro pejska a klidně i andulku.

Kdo si hraje, nezlobí!

Zvířátka jsou jako děti. I ony si rádi pohrají s novými hračkami – míčky, rolničky, škrabadla! Tolik toho najdete ve zverimexech a ochotná paní prodavačka vám jistě ráda a dobře poradí! Myslete opět na bezpečnost a kvalitu, zejména u štěňat, jenž ráda věci cupují, aby třeba nespolkla pískátko či jinou drobnost. Raději jim pořiďte látkový uzlík či pevný silikonový balónek, do kterého schováte pamlsky.

Není lepší způsob trávení dlouhých zimních večerů, než si, se šálkem čerstvě namleté zrnkové kávy z vašeho nového profi kávovaru značky Saeco Aulika EVO, vychutnávat tu pohodu a radost vašeho pejska, kočičky či králíčka.

Tak šťastné a pohodové!