Čas svateb se blíží. Kde seženete šaty a jaké jsou trendy?
5 min. čtení

Čas svateb se blíží. Kde seženete šaty a jaké jsou trendy?

Pomalu začíná sezóna svateb a ty nejlepší šaty budou za chvíli rozprodané a zabrané. Začněte s přípravami na plánovanou slavnost dostatečně brzo. Poohlédněte se po šatech na internetu a nezapomeňte si je i osobně vyzkoušet. V článku vám ukážeme i aktuální trendy a pokusíme se předat vám další inspiraci, protože té není nikdy dost.

 

Zapůjčení svatebních šatů

Velmi oblíbenou a finančně méně náročnou možností je zapůjčení šatů v půjčovně. Zmíněná výhoda je právě v nižší ceně při porovnání s přímým nákupem. Drobnou nevýhodou je ale fakt, že šaty bývají rozebrané s velkým předstihem. Půjčovna svatebních šatů má sice široký sortiment, ale stále je to zlomek z výběru šatů k zakoupení. Často se objevují výhodné akce, které jsou jakýmsi kompromisem, a kdy si můžete odkoupit vyřazené svatební šaty z půjčovny. Na těch není nic špatného a bývají vyřazené z toho důvodu, že patří do starších kolekcí. Pokud však nelpíte na opravdu nejnovějších trendech, nemělo by vám to vadit.

 

Když si chcete koupit své vlastní šaty

Nákup svatebních šatů je dražší v porovnání s půjčovným. Na druhou stranu vám šaty zůstanou a může se v nich vdávat například vaše dcera. Výhodou bývá i větší výběr a menší problémy s nedostupností vysněného modelu, který může být v půjčovně zabrán. Pokud narazíte na výprodej svatebních šatů, mohou být ceny překvapivě schůdné a pomohou vám vykouzlit dokonalou svatbu. Jakmile si je zakoupíte, nebudete se muset stresovat s lhůtami pro vrácení a odpadnou i starosti v případě poškození šatů. Stále je tu i možnost, že šaty po svatbě prodáte, takže ve výsledku mohou být výdaje ve výši půjčovného.

 

Vyberte na internetu a vyzkoušejte osobně

Na krásu svatebních šatů nedá žádná nevěsta dopustit. Mají být vrcholem celého dne a dokonale podtrhnout všechny půvaby. Jejich výběr snad žádná nebere na lehkou váhu a často to bývá složité a komplikované. Výjimkou nejsou ani ženy, které stráví desítky hodin prohlížením katalogů, než si konečně vyberou ten správný model. Tím to ale ani zdaleka nekončí. Přichází na řadu honba za svatebním studiem, kde jsou šaty k dispozici na vyzkoušení. V salónu specializujícím se na módní společenské a svatební šaty od návrhářky Zoryany Stekhnovych najdete široký výběr letošních, ale i loňských modelů. Ty jsou součástí výprodeje, kde narazíte na opravdu zajímavé ceny. Všechny šaty z nabídky si můžete osobně vyzkoušet na pobočce v Praze. Pokud budete kupovat bez osobní zkoušky, připravte se na možnost, že budete muset hledat švadlenu pro úpravu velikosti.

 

Jaké jsou aktuální trendy

Letošním trendem je hlavně jednoduchost a přímost. Elegantní jemné šaty s drobnými detaily střídají nadýchané a velkolepé róby. Zazáříte v padnoucích šatech vyzdvihujících vaše přirozené křivky a lichotící postavě. Objevují se transparentní materiály a jemné detaily v podobě krajek pro zvýraznění jinak střídmého modelu. K podobným šatům se hodí jemné elegantní účesy a decentní líčení. Převládají hlavně studené odstíny a pastelové barvy v různých kombinacích podle vašich vlastních preferencí. Vysněné jednoduché šaty je vhodné doplnit pěknou kyticí ideálně z růží, ale v kurzu jsou i pivoňky, orchideje a hortenzie. Stále větší oblibě se těší svatby v bohémském stylu, kde je vše uvolněné a přirozené. Tento typ slavnosti je vhodný pro všechny, kdo se nechtějí trápit formálnostmi a chtějí si užít pohodový obřad ve společnosti blízkých lidí. Inspirujte se aktuální jednoduchými trendy a vezměte si z nich to, co se vám líbí. Nezapomeňte zařadit vlastní oblíbené prvky a vytvořit si tak dokonalý den plný krásných zážitků a pocitů.