Co si vzít s sebou na cyklovýlet
2 min. čtení

Co si vzít s sebou na cyklovýlet

Když si zadáte ve vyhledávači heslo „cyklostezky 2017“, vyběhne vám nabídka tras nových, hotových, ale i těch ve výstavbě, a to v podstatě v každém regionu, od Karlových Varů až po Zlín. Třeba polovina posázavské cyklostezky je už hotová. Nová asfaltka vede z Ledče do Sluneční zátoky a ze Světlé do Smrčné. Zbývá oba konce propojit přes přírodní rezervaci Stvořidla, o čemž se stále jedná. Jaro je prostě tady a úzké cesty krajinou ožily.

Stále více se na cyklostezkách objevují i bruslaři, a to včetně několikadenních výletníků s batohy na zádech, rodičů s ratolestmi v cyklopřívěsech a pejskařů, kteří se po zimě těžko smiřují s tím, že už na těchto pohodlných cestách nejsou sami.

Výletníci na kolech, jimž se na paty vrhá jeden štěkající a nevycvičený čtyřnožec za druhým, totiž nemilují nic tolik jako hlášku „On nic nedělá, je hodnej!“

 

Ať už toto mezidruhové setkání dopadne dobře, nebo ne, vy mějte s sebou dvě věci:

1/ Vědomí, že mnohem více neštěstí je způsobeno úlekem a snahou zabránit setkání se psem (prudké brždění, náhlá změna směru, překotný úprk) než ublížení psem samotným. Ten je obvykle velmi hbitý, uskočí včas sám a neběží za cyklistou, nýbrž za míhajícími se dráty kola.

2/ Lékárničku.

V té je dobré mít v případě jednodenního výletu kromě osobních léků i dezinfekci, náplasti a sterilní obvaz, v případě vícedenní akce i pružné obinadlo a lék Wobenzym.  

Rychlejší hojení, splasknutí otoků, potřebný přísun protilátek a zmenšení bolesti totiž zásadně souvisí s imunitou. Tedy zejména s aktivním lymfatickým systémem, který je možné rychle zaktivovat pomocí obdobných enzymů, jako užívá naše tělo samo, a to pomocí léku Wobenzym. Nasazuje se ihned po úrazu v dávce 7 dražé a pak pokračujeme stejnou dávkou 2x denně. V lékárnách je k dostání i v malém cestovním balení.