Chcete koupit náplně do tiskárny? Poradíme vám, kde najdete levné tonery
2 mins read

Chcete koupit náplně do tiskárny? Poradíme vám, kde najdete levné tonery

Pokud jste si před nedávnem koupili laserovou tiskárnu, výměna toneru vás dříve či později prostě nemine. Začalo vám zařízení hlásit, že dochází černá barva? V takovém případě byste se měli pustit do výběru vhodného toneru. V současné době si můžete vybrat z několika možností, jak však zvolit tu správnou? V následujících řádcích vám prozradíme přednosti i úskalí nabízených alternativ.

Předtím, než se pustíte totiž do nákupu, je nezbytné ujasnit si, jestli chcete originální, renovovaný, nebo alternativní toner, neboť jsou mezi nimi značné rozdíly.

 

Originální toner

Samotný název napovídá, že originální tonery jsou vyráběné přímo společností, která vyrobila i samotnou tiskárnu. Jestliže máte tedy tiskárnu od Samsungu, potom hledejte i tonery a cartridge Samsung. Výhodou je zaručená kompatibilita s tiskárnou, nicméně na druhou stranu je nezbytné počítat s vysokou cenou.

Levnější cestou je renovovaný toner, což je v podstatě váš toner naplněný novým práškem. Jedná se o ekologickou variantu, ale zase není potom tisk až tak kvalitní. Jakousi zlatou střední cestou je alternativní toner, jenž nabízí kvalitní, ale přitom cenově přijatelný tisk. Je vyrobený úplně nový, ovšem za výrazně nižší cenu. Stoprocentně nahrazují originální tonery a šetří až čtyřicet procent nákladů na tisk.

 

Jak vybrat vhodný toner?

Hlavním rozhodujícím faktorem je typ vaší tiskárny. Poté na stránce prodejce zvolíte danou značku, vyberete tiskárnu, kterou máte doma, a pak se vám nabídnou levné tonery. V nabídce jsou nejen černé tonery, ale i barevné. Záleží tedy na tom, jestli je vaše tiskárna černobílá, nebo jen barevná. Velice oblíbeným internetovým obchodem, kde seženete tonery do laserových a cartridge do inkoustových tiskáren za atraktivní ceny, je tonerdepot.cz. V případě, že si nebudete vědět rady, stačí kontaktovat podporu.