Chřipka a nachlazení? Chraňte své zdraví konzumací citrusů!
2 mins read

Chřipka a nachlazení? Chraňte své zdraví konzumací citrusů!

Každoročně s poklesem teplot nastává doba, kdy jsme náchylnější k nachlazení. Teplotní výkyvy není dobré podceňovat – před nepřízní počasí vás neochrání jenom teplé oblečení. Musíte jít naproti také svému imunitnímu systému. Naštěstí po celou zimu jsou pulty obchodů zaplněné pomeranči, citrony, mandarinkami, pomely a grapefruity, které jsou bohatým zdrojem vitamínu C.

 

Jezte citrusy každý den

Není nic nového, že citrusy jsou doslova přeplněné vitamíny, minerály a jinými prospěšnými látkami. Na prvním místě v žebříčku stojí vitamín C, který je hlavním bojovníkem proti nachlazení. Je silným antioxidantem, který redukuje volné radikály, působí příznivě na látkovou výměnu, potlačuje riziko vzniku rakoviny a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Tento vitamín však rozhodně není to jediné, čím jsou citrusy tělu prospěšné. V dužině citrusů se nachází velké množství vlákniny, která pozitivně ovlivňuje střeva a udržuje hladinu cukru v krvi na stabilní úrovni. Dále zde můžete najít vitamín A, který je prevencí proti dýchacím a kožním problémům, udržuje zdravou pleť a působí blahodárně na oči. V tomto ovoci nechybí ani vitamín B, vápník, draslík, hořčík a fosfor.

 

Jíst nebo pít?

I když dužina citrusů je zdravá, ne každý ji má rád. To platí zejména o citronech, které si jen málo lidí s chutí dá ke svačině. Citrusy však mají jednu velkou výhodu – skvěle se z nich tvoří fresh. K výrobě potřebujete jediné, kvalitní odšťavňovač! Může být tím pravým odšťavňovač Orava OS-111? Tento výkonný pomocník se může pochlubit příkonem 1000 W, díky kterému snadno a rychle získá šťávu z jakéhokoliv typu ovoce či zeleniny. Disponuje velkým plnícím otvorem, nemusíte si tak dělat starosti s krájením. Součástí je nádoba na šťávu o objemu 1 litr a nádoba na odpad o objemu 2 litry. Rychlost otáček můžete regulovat pomocí ovladače, který vám poskytne až 5 možností. Vše pak jednoduše kontrolujete na LCD displeji. Připravte si doma lahodný citrusový fresh ve stoprocentní BIO kvalitě!