Co je ideální nápoj pro zdraví?
2 min. čtení

Co je ideální nápoj pro zdraví?

Kdybychom nepili, dlouho bychom nežili. Pitný režim se tak snažíme dodržovat, ale často neřešíme, čím chceme žízeň uhasit. Ne vždy je zvolený nápoj vhodný, co tedy pít?

Je to voda

Správnou odpověď nemusíme dlouho hledat, pro náš organismus je nejlepší čistá voda. Žijeme v místech, kde není problém se k pitné vodě dostat, stačí jen otočit kohoutkem. Zatímco bez jídla vydrží naše tělo i několik týdnů, bez vody jen pár dní, ale nepříjemné zdravotní problémy nás mohou provázet už po několika hodinách. První známkou dehydratace je pocit žízně, ideálně bychom tak měli pít pravidelně a k tomuto pocitu se vůbec nedostat. Pokud varování těla ignorujeme, přidá se bolest hlavy, únava, roztěkanost a neschopnost se soustředit. To vše jen vinou nedostatečného pitného režimu. Někdy se však pití vody vyhýbáme záměrně, protože nám ta z kohoutku nechutná. Filtry na čištění vody mohou pomoci nejen s její kvalitou, ale také se zlepšením chuti. Pít vodu je rozhodně prospěšnější, než dohánět pitný režim slazenými šťávami a limonádami s konzervanty a chemickými barvivy.

Pro skvělou chuť

Vodní filtry pomohou odstranit jen látky, které jsou pro náš organismus škodlivé, ty dobré v ní ponechají. Kohoutková voda je samozřejmě pečlivě hlídaná a prochází složitým procesem čistění, přesto je používána i k praní a osobní hygieně, může tak obsahovat stopy pesticidů, hormonů, antibiotik a dalších nečistot. Filtry na pitnou vodu tyto látky umí odstranit, naopak v ní ponechají vápník, jód, hořčík a další. Velmi často se potýkáme s chutí vody, ve které je cítit chlór. Ten se do ní přidává kvůli likvidaci bakterií a jiného mikrobiálního znečištění. Díky filtru na chlór se této pachuti zbavíme a voda pak chutná nejen dospělým, ale i dětem, které jsou často vybíravé.

Upravená voda chutná a je pro náš organismus tou nejlepší volbou. Správný pitný režim se projeví i na vaší náladě a stavu pleti, proto bychom ho měli dodržovat a pít pravidelně.