Ukliďte si ve svých vzpomínkách
3 min. čtení

Ukliďte si ve svých vzpomínkách

Stejně jako oblečení střídáme podle nálady, ročního období či věku, často takto přistupujeme i ke šperkům. Každá z nás má poklady po babičce, nostalgické prstýnky z dětství i nasbírané dárky v průběhu let. Potíž je ta, že většinou vše uchováváme na jedné hromadě, kde se do sebe zamotávají, odírají a čekají na svoji příležitost, že snad jednou…

Vezměte tedy toto jako výzvu, dopřejte si hodinku na sebe a dejte si je do pořádku. Možná budete sami překvapeni, co vše tam najdete.

Vybavte se!

Co by to bylo za úklid bez výbavy, jako jsou různé pytlíky, krabičky a čistící hadříky na stříbro či zlato. I nenošené věci si zaslouží naši péči a ochranu.

Jeden z páru či rozbité zapínání? Bez milosti pryč!

Ať se již jedná o bižuterii, nebo zlatou náušnici, kdy jste ztratila tu druhou na dovolené, co s ní? Co již nevyužijete patří prostě do koše a díky zbytkům různých zlatých kousků, můžete dát vzniknout něčemu novému a originálnímu jen pro vás! Třeba výrobě prstenu na zakázku.

Jaká jsem?

Často se stává, že se k nám dostanou různé kousky jako dary, ale bohužel i přes naši snahu je nosit, velice brzy zjistíme, že nám prostě něčím nesedí. Zeptejte se tedy sami sebe, co je pak lepší. Nechat je doživotně ležet v sametových krabičkách, nebo jim dát příležitost a prodat či poslat je dál ženě, která z nich bude mít radost?

Pro každou příležitost

Pokud rádi střídáte své šperky, pak je naprosto v pořádku, že vlastníte vedle diamantových náhrdelníků i vzpomínkové laciné kousky z dřevěných korálků. Vždy se najde ta správná příležitost, kdy který vynést.

Vytvořte si vlastní kolekci

Každá žena, jako správná královna, by měla ve svojí šperkovnici mít i luxusní zlaté šperky v nějakém setu. Ideálně prsten, náramek, náušnice a náhrdelník pro opravdu výjimečné příležitosti. Že nic takového nevlastníte? Pak máte výborný tip k narozeninám. Nebojte se ceny, zasloužíte si je!

A jaké doplňky nejraději nosíte vy?