Co jsou monoklimatické lednice?
4 min. čtení

Co jsou monoklimatické lednice?

Zjednodušeně řečeno, jde o samostatné lednice bez mrazícího prostoru. Pokud máte mrazák umístěn samostatně nebo ho nepotřebujete, pak vám samostatná lednice opravdu bude stačit. Lednice je tvořena pouze jednou chladící skříní. Je v ní spousta prostoru, takže si potraviny můžete pěkně přehledně uložit.

Samostatné lednice jsou nabízeny jako vestavné nebo samostatně stojící. Pokud váháte, jaký typ zvolit, přezkoumejte vaše prostorové možnosti a pouvažujte, jak byste rádi zakomponovali lednici do vaší kuchyňské linky. Výhodou volně stojící samostatné lednice je to, že ji můžete kdykoliv přemístit. Naopak vestavný typ zůstane natrvalo součástí vaší kuchyňské linky, na druhou stranu je ale perfektně sladěný s jejím designem.

Jednodveřová lednice Zanussi ZRA 25100 WA

 

Pečlivě zvažte, pro jaké účely si samostatnou lednici plánujete pořizovat. Jiné požadavky na objem bude mít domácnost, restaurace, hotel či cukrárna. Samostatné lednice jsou hojně využívány i v gastronomickém průmyslu, právě pro svůj velký objem chladícího prostoru.

Lednice je spotřebič, který je v provozu celoročně a to 24 hodin denně, takže doporučujeme se při jeho výběru zaměřit také na hlučnost. Ta nejnižší se u některých značek pohybuje jen kolem 38 dB, takže je vhodná i pro hotelové pokoje, kanceláře a malé byty. Za tiché lednice jsou považovány ty s hlučností do 43 dB.

Co se týče spotřeby energie, na trhu jsou dnes již nabízeny lednice ve vysoce efektivních energetických třídách A++ a A+++. Nové typy lednic bývají vybaveny moderním LED osvětlením, které má na úsporu energie také značný vliv. Lednice jsou označeny tzv. energetickým štítkem, na kterém najdete uveden i tento důležitý parametr.

Jednodveřová lednice Bosch KSV33VL3P

 

Nejoblíbenější funkce

I samostatné lednice mají různé užitečné funkce a technologie, které vaše potraviny udrží co nejdéle čerstvé. Které z nich jsou u zákazníků neoblíbenější?

  • Funkce rychlého chlazení Supercool, která zajistí, aby se teplota nově vložených potravin co nejdříve vyrovnala teplotě uvnitř lednice.
  • Speciální přihrádka Nulová zóna, ve které je teplota kolem nuly a vlhkost lze nastavit od 50 % do 90 %. Potraviny tak mají ideální podmínky na to, aby zůstaly co nejdéle čerstvé.
  • Technologie IonAir zajistí ochranu vaší lednice před bakteriemi a nepříjemným zápachem.
  • Nenámrazový systém No Frost je také velice praktickou vychytávkou. Snižuje srážení vodních par na zadní stěně lednice. Vnitřní prostor lednice díky tomu nenamrzá a teplota je rovnoměrná v celé lednici.
  • Vnitřní prostor lednice si uspořádáte dle svých představ díky variabilnímu nastavení polic, jejichž uspořádání můžete měnit podle svých momentálních potřeb.
  • Prázdninový Holiday režim se postará o vaši lednici, pokud se chystáte odjet třeba na dovolenou. Lednici nemusíte vypínat, stačí jen nastavit prázdninový režim a teplota uvnitř chladicího prostoru bude udržována na teplotě 12 °C. Tato funkce zajistí, že se během vaší dovolené potraviny uvnitř nezkazí.

Jednodveřová lednice Bosch KSW 36 PI30

Teď už pro vás není pojem monoklimatická lednice cizím názvem. Nejlepší představu o nabízených lednicích si uděláte na e-shopech nabízejících tento druh zboží. Podle vámi zadaných parametrů si lehce najdete spotřebič, který vám bude plně vyhovovat.