Podle čeho vybírat dětské náušnice?
4 min. čtení

Podle čeho vybírat dětské náušnice?

Drtivá většina rodičů si pro své miminko vybírá nové náušnice krátce po jeho narození. Někteří mají od počátku jasno, jak budou dětské náušnice vypadat. Jiní se před nákupem rádi informují o veškerých faktech, které je přece jen dobré vědět. Jisté procento rodičů chce do prvního daru pro svou holčičku vložit i jistou dávku melancholie a symboliky. Tak jako tak je vždy prioritní dbát hlavně na bezpečnost.

 

Darované náušničky

Bývá zvykem, že první náušničky pro miminko vyberou prarodiče. Většinou jsou věrni klasice a vybírají zlaté dětské náušnice ze žlutého zlata. Zřídka se setkáváme s darovanými náušničkami, které jsou dědictvím v rodině po dlouhé roky. Takový šperk sice nenabývá na cenové hodnotě, ovšem cena emotivní je obrovská.

 

Jak sladit barvu?

Pokud se nebudete řídit podle toho, co se líbí vám jako rodiči, můžete zvážit, jaká je vaše dcera typ dle barvy pokožky, vlasů nebo očí. Dívky se snědou pokožkou a tmavými vlásky jsou magnetem pro kovově lesklé dětské náušnice z bílého zlata či stříbra. Naopak u blondýnek krásně vyniknou zlaté dětské náušnice nebo náušnice ze zlata růžového.

Podle barvy očí vybírá hodně maminek. Je to dokonce jeden z nejhlavnějších faktorů při výběru náušniček. Jelikož má holčička náušnice téměř v úrovni očí, následné spojení se stejně barevným nebo kontrastujícím kamínkem je zcela okouzlující.

Modroočkám sluší snad veškeré drahé kameny v jakémkoliv modrém odstínu. Tmavě hnědé až havraní oči si žádají prosvětlit. Bílé zirkony nebo úžasné bílé opály jsou tím pravým drahokamem. Navíc k takto tmavým očím se hodí většina barev, ovšem v jemném světlém odstínu. Holčičky které mají zelenohnědé oči přitahují barvu oranžovou, hnědou a zelenou. Výborným tipem jsou tzv. ohnivé opály, v kterých se všechny tyto barvy mísí. Růžová? Ta sluší naprosto každé maličké slečně.

 

Kameny podle znamení zvěrokruhu

Právě ona symbolika se může v prvních dětských náušničkách skrývat, a to podle data narození vaší holčičky. Zde je seznam drahých kamenů a minerálu vhodných pro jednotlivá znamení.

» Vodnář – tyrkenyt, jaspis, amazonit, howlit, opál a fuorit

» Ryby – opál, ametyst, fluorit, tyrkenit, lapis lazuli a jaspis

» Beran – ametyst, karneol, achát, hematit, rodonit a jaspis

» Býk – citrín, růženín, achát, avanturín, korál a malachit

» Blíženec – citrín, karneol, tyrkenit, křišťál, tygří oko a ametyst

» Rak – avanturín, opál, howlit, karneol, citrín a onyx

» Lev – křišťál, citrín, tygří oko, onyx, obsidián a achát

» Panna – citrín, ametyst, jaspis, tygří oko, lapis lazuli a sodalit

» Váhy – achát, růženín, jaspis. obsidián, howlit a unakit

» Štír – achát, hematit, opál, korál, obsidián, karneol

» Střelec – ametyst, avanturín, opál, lapis lazuli, tyrkenit a malachit

» Kozoroh – křišťál, ametyst, achát, onyx, pyrit a lapis lazuli