Co pít v létě pro zdraví?
2 min. čtení

Co pít v létě pro zdraví?

Počasí venku sice zatím léto připomíná spíše jen za oknem, ale již brzy se oteplí. Dodržovat v létě pitný režim je důležité pro pocit pohody i naše zdraví. Co je na pití nejlepší?

Kdy je opravdu čistá

Pít musíme, jinak bychom dlouho nepřežili. Většinou už ale moc neřešíme, čeho se zrovna chceme napít a zda to má pro náš organismus nějaký přínos. Naopak, v některých nápojích je mnoho konzervantů, barviv a příchutí a zbytečně tak svoje tělo zatěžujeme. Na pití, a to nejen v letních měsících, je ideální čistá voda. Máme štěstí, že pro ni nemusíme nikam daleko ani se jakkoli omezovat, teče nám doma z kohoutku a stačí si jen kdykoli natočit. Problém však může být její chuť, která není vždy úplně dobrá a bývá důvodem, proč raději sáhneme po limonádě nebo sirupu. Řešením jsou vodní filtry, které vodě zajistí skvělou chuť a zbaví ji škodlivých látek. Máme tak jistotu, že voda, kterou pijeme, je naprosto čistá a neobsahuje škodliviny. Občas totiž kromě chuti mohou být důvodem, proč se vodě vyhýbáme, i pochyby, zda je voda z kohoutku opravdu vhodná k pití, protože ji zároveň používáme na praní i mytí. Filtry na pitnou vodu nás obav zbaví a k dipozici budeme mít vodu nejen čistou, ale i chutnou. Pitný režim se pak dodržuje mnohem lépe.

Pryč jen to špatné

Filtry z vody odstraní jen látky, které jsou pro náš organismus škodlivé a nevhodné, ty dobré v ní ponechají. Voda upravená vodním filtrem tak má zachované přírodní minerální složení a obsahuje všechny prospěšné látky, jako je vápník, jód nebo hořčík. Naopak je ale zbavena těžkých kovů, pesticidů, hormonů, dusičnanů, hormonů, chloru a mechanických nečistot, které pro náš organismus nejsou úplně vhodné.

Vodní filtry jsou vhodné pro celou rodinu, protože i malé děti bývají v chutích vybíravé. Když se naučí už jako malé pít vodu, přenesou si tento návyk i do dospělosti a budou tak lépe pečovat o své zdraví.