Co všechno si sbalit na rodinný piknik v přírodě?
3 min. čtení

Co všechno si sbalit na rodinný piknik v přírodě?

Taky se nemůžete nabažit horkého letního počasí, během kterého trávíte venku maximum volného času? Pak nám dáte jistě za pravdu, že jídlo venku chutná mnohem lépe než doma. Co takhle uspořádat menší rodinný piknik? Poradíme, co si na něj sbalit, aby dopadl na jedničku!

Piknikový koš je základ

Abyste nezbytnosti nemuseli nosit v taškách nebo objemných batozích, vyplatí se zapřemýšlet o pořízení rodinného piknikového koše. To zvláště za předpokladu, že pikniky plánujete realizovat častěji. Piknikové koše mají několik přihrádek, kapsy na příbory a plno dalších vychytávek. Ty dražší bývají navíc perfektně vybavené, takže při balení vybavení na cesty už nemusíte myslet na skleničky, talířky, příbory ani otvírák.

Pikniková deka

Aby byla konzumace potravin a nápojů pohodlná, budete potřebovat dostatek prostoru. A právě pro tyto účely se vyplatí pořídit praktickou piknikovou deku, která je skladná, ale zároveň poskytuje dostatek prostoru pro pohodlné hodování celé rodiny. Nejmenší deky mají rozměr 130 x 150 cm, největší pak 200 x 200 cm. Velký výběr nabízí i velikost 150 x 180 cm, 180 x 210 cm nebo 130 x 170 cm. Jejich rozměr vždy přizpůsobte počtu osob, se kterými na piknik vyrážíte.

Nádobí

Pokud jste si zatím plně vybavený piknikový koš nepořídili, bude potřeba s sebou přinést i veškeré piknikové vybavení. To by mělo zahrnovat zejména plastové nebo papírové talířky a kelímky, příbory, misky, ale i ubrousky, otvíráky a nožíky. Pro snadnější manipulaci s tekutinami můžete klasické skleničky vyměnit (zvláště u menších dítek) za praktické dětské láhve na vodu MEPAL, které jsou k dostání v atraktivních motivech i různých objemech.

Jídlo a pití

Alfou a omegou rodinného pikniku je nepochybně lahodné jídlo a pití. Jaké pochutiny ale připravit, aby zvládly dlouhou cestu i vysoké teploty? Do piknikového koše nebo svačinového boxu připravte třeba různé pomazánky s pečivem, zeleninové saláty, nakrájené ovoce, slané koláče nebo záviny, obložené sendviče či toasty nebo wrapy a osvěžující těstovinové saláty. Nezapomeňte ani na dostatečný pitný režim. Tekutiny a nápoje zůstanou delší dobu studené, pokud je uložíte do chladicí tašky.

Repelent, opalovací krém a deskovky

Do piknikového koše nebo tašky přihoďte i oblíbené deskové hry, karty nebo jinou zábavu pro všechny zúčastněné a nezapomeňte ani na praktické věci v podobě repelentu, kšiltovky, kloboučku nebo slunečníku a opalovacího krému s vysokou ochranou. Jedině tak si rodinný piknik užijete bez zbytečných komplikací na jedničku!