Čtyři rady, jak se starat o pleť a vlasy v období zimy
2 mins read

Čtyři rady, jak se starat o pleť a vlasy v období zimy

Vítr, déšť, sníh, mráz, ale i teploty okolo nuly jsou velcí nepřátelé i vaší pleti a vašich vlasů. Pokud nevytáhnete do boje se zbraněmi, dopadne to opravdu špatně. Po zimě se možná zděsíte při pohledu do svého zrcadla. Vaše pleť totiž bude zarudlá a plná černých teček, ošlehaná mrazem, vrásky budou hlubší. Vlasy zase roztřepené, slabé a naprosto nepoddajné. Všemu lze velmi snadno předcházet! Stačí, když si vezmete k srdci naše čtyři rady a pečlivě je budete dodržovat.

 

Za žádných okolností ihned po mytí ven

Snad i vaše babička vám určitě nejednou řekla, že pokud se vykoupete či opláchnete, měli byste chvilku počkat, než se vydáte ven. Babská rada není pouhým plácnutím do větru. Po každém mytí je pokožka náchylnější, póry jsou otevřené a rychleji vtahují nečistotu. Kromě nich rychle do těla proniká i zima, takže hrozí i nachlazení. A opustit domov s mokrou hlavou? Je to čiré bláznovství, pokud bude mrznout, může dokonce dojít k narušení struktury všech vlasů.

 

Využití bylinek

V zimě je dobré na ošetření vlasů i pleti používat prospěšné bylinky. Ideální je heřmánek, kopřiva, meduňka a rovněž listy z ořešáku. Nestihli jste si je přes zimu v domácím prostředí nasušit? Kupte si je v lékárně, stojí jen několik málo korun. Bylinky vylouhujte a odvarem si oplachujte svůj obličej a vlasy ideálně každý den. Posílí je to a pleti zase dodá tu správnou jiskru.

vystrizek

Důležitá je fixace

Na kvalitě vlasů se neblaze podepisuje především vítr. Vypadá to, že vlasy v něm nevinně poletují, což je ale pouhý klam. Popravdě řečeno neustálý pohyb vlasům nevyhovuje, lámou se, více vypadávají a třepí se. V zimě je proto lepší své vlasy zafixovat, Použijte šetrný lak na vlasy nebo například gel.

 

Vyživujte vlasy zevnitř

Pleť i vlasy musí každý den být připraveny na nepříznivé podmínky počasí. Je nezbytně nutné používat výhradně kvalitní kosmetiku s vysokým obsahem účinných látek. Veškerou péči nabízí kupříkladu vlasová kosmetika Goldwell.