Dejte najevo, že máte v autě dítě
3 min. čtení

Dejte najevo, že máte v autě dítě

Jezdíte často s dítětem v autě? Pokud musí maminka jezdit sama, je to složité. Než mrňouska správně připoutáte, je poledne, a pak ještě musíte celou cestu kromě sledování provozu hlídat, co zrovna dělá, utěšovat ho, když začne brečet. Máte někdy strach, co si o vás asi myslí ostatní řidiči? Vysvětlete jim své jednání samolepkou upozorňující na dítě v autě.

Samolepky dítě v autě jste už určitě někde viděli. Vyrábí se v celé škále vzorů, často jsou doplněné i o jméno. Máte-li doma ďáblíka, samolepka se jménem dítěte to může klidně vyjadřovat pomocí růžků. Jestliže vám příroda nadělila dvojčata, pořiďte si nálepku se dvěma miminky. A proč byste to měli dělat?

 

Upozorníte ostatní na dítě v autě

Tato informace je pro řidiče kolem vás podstatná. Dítě by sice nemělo ovlivňovat vaše řidičské schopnosti, ale občas se prostě vlivem miminka nestihnete hned rozjet na semaforu apod. Je dobré, když to lidé za vámi ví. Ne všichni jsou chápaví a možná se stejně najde někdo, kdo na vás bude troubit, ale minimálně maminky s vámi budou mít soucit.

Samolepka dítě v autě může také řidiče jedoucí za vámi upozornit, že by měli jet opatrněji, protože se ve voze před nimi nachází miminko. Dopravní nehoda, při níž jde o dětské životy, je obzvlášť nepříjemným zážitkem. I ťuknutí na křižovatce je problém, pokud se člověk musí starat ještě o miminko.

 

Pochlubíte se svým děťátkem

Samolepka dítě v autě se jménem vám pomůže ukázat světu, že máte překrásné miminko. Kdo by se nechtěl pochlubit?

Ať už zvolíte siluetu dítěte v autě, roztomilé hravé postavičky nebo variantu se jménem, nalepit ji určitě zvládnete sami. Stačí odmastit povrch, sloupnout podklad, samolepku postupně přilepovat a uhladit ji prsty, aby nevznikaly bublinky. E-shop samolepkaditevaute.cz posílá spolu s objednaným zbožím dokonce jednu menší nálepku na zkoušku. Doporučená teplota při lepení je 17 – 26 stupňů Celsia. Pak už vydrží i mrazy a extrémní horka, životnost bývá obvykle 4 – 5 let. Nejčastěji se lepí na zadní stranu auta kolem SPZ, případně na sklo.