3 mins read

Dětské podzimní oblečení

 Podzim je za dveřmi a s ním i horší počasí. Zkuste ale děti nechat doma, budou protestovat. Poradíme vám, jak je obléci, aby je rozmary podzimní počasí nijak neohrozily. Se správným oblečením se vůbec nemusíte bát, děti budou pěkně v suchu a teple i za podzimního deště.

Dětské termo prádlo jako základ

Děti jsou neustále v pohybu. Jsou mnohem aktivnější než dospělí a proto i u nich dvojnásob platí, že dobré funkční termo prádlo je základ. Dětské termo prádlo je vyrobeno z funkčních materiálů, které dokáží odvádět pot a udrží pokožku dítěte pěkně v suchu. To je velký rozdíl oproti bavlněnému spodnímu prádlu, které po propocení ochlazuje pokožku a dítěti snadno hrozí prochlazení.

Nepromokavé kalhoty a bundy

Na podzim jsou hodně oblíbené nepromokavé komplety, které děti užijí nejenom ve školce nebo škole. Případně je možné sáhnout i po méně zateplené dětské zimní bundě. Při nákupu se vždy zajímejte o nepromokavost a také prodyšnost materiálů. Nejkvalitnější dětské bundy a kalhoty jsou vyrobené z funkční membrány, která umí odvádět i pot od těla dítěte a děti se v takovém oblečení tolik nepotí. V horším případě můžete sáhnout po tzv. zátěru, který sice není tolik prodyšný, ale dobře odolává vodě.

Na podzim jsou praktické i jmenovky na oblečení pro děti do školy a školky, které děti užijí i v jiných ročních obdobích. Softshell je na omak velmi příjemný a ohebný, dobře dítě zateplí a odolá slušně i dešti.

Co na hlavičku dítěte?

Na podzim už se neobejdete bez čepice. Použít se dá klasická zimní, ale skvělé jsou také podzimní dětské kloboučky do deště, které mají i lem chránící obličej před kapkami deště. Pamatujte si, že hlavou odchází nejvíce tělesného tepla, a dítě by nemělo ven za chladných dnů bez čepice.

Co na nohy?

Na nohy se do podzimních měsíců hodí dobře dětské holínky, které se speciálně pro tyto účely vyrábí i v zatepleném provedení. I u holínek nezapomeňte koukat na jejich provedení a zdravotní nezávadnost. Holínky musí respektovat zdravý růst dětského chodidla.

Stejně dobrou službu ale na podzim udělá i dětská zimní obuv. Kvalitní dětské zimní boty jsou totiž nepromokavé a dobře poslouží i v době podzimních plískanic. Pokud to jde, volte obuv s tzv. funkční membránou, která je nejenom nepromokavá, ale i dokáže díky prodyšnosti bránit tomu, aby se dítěti propotily nohy v botách.