Dovolená s dětmi v Itálii
3 min. čtení

Dovolená s dětmi v Itálii

Chystáte se vzít tento rok vaše děti na letní dovolenou? Mnoho dětí během prázdnin navštěvuje příbuzné, jezdí na dětské tábory nebo se zapíší do speciálních tříd pro vzdělávání určené dětem. Ale bez ohledu na to, co zatím pro děti plánujete, zda je pošlete k prarodičům nebo do vzdělávacího kurzu, musíte uznat, že léto je ideální čas pro děti. Dejte jim prostor na odpočinek, objevování a dovolte jim být kreativní. Nedovolte, aby se toto léto nudili. Je to možnost společně stráveného času, čas sledovat jejich zájmy, objevovat nové vášně a experimentovat.

Každé dítě určitě touží po tom, že pojede v létě k moři nebo alespoň k vodě. Děti chtějí zažít dobrodružství, kempování, chtějí poznávat nové země, plavat a stavět hrady z písku. Pokud se s dětmi bojíte cestovat do dalekých zemí, nevadí. Itálie je nádherná země, do které se dostanete i autem a děti si mohou užít písčité pláže, zažít novou kulturu a prohlédnout si krásné přírodní i historické památky. Děti jsou vítány ve všech krásných destinacích Itálie a určitě budou nadšené barvou a rozmanitostí této země. Nadšené budou z kanálů a gondol v Benátkách, útesy a plážemi na pobřeží Amalfi a starověkými vesnicemi v Toskánsku. Cestování po Itálii s dětmi je jako cestování zpět v čase.

 

Sardinie a Sicílie – nádherná příroda a množství památek

Pokud chcete cítit pod nohama jemný písek a vidět tyrkysové moře, navštivte Sardinii. Pokud chcete zažít trochu historie, přejeďte na Sicílii. Má starobylá místa – Segesta, Selinunte, Syrakusy a Villa Romana del Casale – která mohou konkurovat bájným Pompejím. Sicílie měla vždy obrovské kulturní dědictví, ale teprve nedávno se vytvořily slušné hotely a vylepšená infrastruktura.

Je to úžasná atmosféra která způsobuje, že Sicílie je tak výjimečná – od věhlasné sopky Etny až po ohromující barokní města a báječné řecké a římské zříceniny. Památky se však šíří po celém ostrově, takže si najděte čas a procestujte toho co nejvíce. Děti se naučí kultuře, poznají zvyky jiné země a zbytek času se vyřádí na pláži.