Elektronika v dětských rukách: Co si počít s rozbitým telefonem?
4 mins read

Elektronika v dětských rukách: Co si počít s rozbitým telefonem?

Je nad slunce jasné, že v dnešní době se bez mobilních telefonů neobejdou ani naše ratolesti. Fungují na něm dnes a denně – komunikují, používají internet a sociální sítě, hrají hry a mnohdy ho prakticky nedají z ruky. Dětské ruce však někdy jsou příliš zbrklé a nešikovné, riziko poničení je u nich vyšší. Rady a tipy, co nadělat se vzniklou škodou, se tak budou hodit nejednomu rodiči.Vlastnit mobilní telefon nám už dnes přijde jako naprostý standard i u menších uživatelů. Kromě zábavy, komunikování se zbytkem světa a užitečné pomoci při dělání úkolů jsou mobily pro rodiče možností, jak mít o své ratolesti lepší přehled a více informací, a tím pádem i méně vrásek a starostí. Děti a dospívající je mnohdy ovládají bravurněji než někteří dospělí, navíc většinou zdaleka nejsou jedinou technologickou vychytávkou, jež běžně používají – hudební přehrávače, tablety, notebooky, počítače a všemožní kříženci předchozího…

Alespoň ty mobilní telefony je pak provázejí bez nadsázky na každém kroku – cokoliv podniknou, kamkoliv se vydají, čemukoliv se věnují, mají je s sebou. To se přístroji lehce může stát osudným, zvlášť pokud se jedná o rizikové prostředí nebo činnost (škola v přírodě, vodácký výlet, plavecký kroužek, zkrátka kterýkoli sport). Když se ale daří, stačí mnohem všednější situace – ranní běh po schodech ve snaze stihnout poslední autobus přijíždějící před zvoněním, honěná na školních chodbách, telefon vytroušený z kapsy… A na pohromu je zaděláno, obzvláště vezmeme-li v úvahu, že doby, kdy se telefony podobaly bytelným a nárazu vzdorným cihličkám, vzaly dávno za své.

Dost možná už se na telefon vašeho dítěte nevztahuje záruka nebo prostě jen nechcete podstupovat úmorné peripetie provázející formální vyřízení reklamační žádosti. Ať tak či onak, naštěstí se už nemusíte vůbec spoléhat na servis přímo od oficiálního prodejce či výrobce. Existují běžně dostupné nezávislé servisy, které v této oblasti poskytují nadstandardně kvalitní služby, a nadto se v nich setkáte s velmi přátelským a vstřícným přístupem. Mezi takové patří stále oblíbenější iLoveServis se specializovanými pobočkami v Praze, Brně a Ostravě. Zkušení profesionálové si poradí i s těžce pochroumanými případy. Opravy poškrábaných, prasknutých a odřených displejů jsou samozřejmostí, technici v tomto servisu si ale dokáží poradit i s telefonem po kontaktu s vodou. Díky revoluční technologii, která spočívá ve vakuovém lepení nových skel zcela identických s těmi originálními z továrny, ještě tedy bez nutnosti výměny LCD ušetříte. Peníze navíc nebudou to jediné uspořené – průměrná doba opravy skel je cca 80 minut, a tak budete šetřit i drahocenný čas.

Pokud mobil už prošel opravou nebo máte to štěstí a ještě za vámi váš potomek nepřišel se zkroušeným výrazem, třímající nejistě rozbitý přístroj v ruce, poučte ho o opatrném zacházení raději preventivně. Nekupujte mu také ten nejdražší smartphone, co je aktuálně v nabídce. Věřte, že to není potřeba, ačkoliv se vám možná s poukazováním na to, co vlastní jeho spolužáci, bude snažit tvrdit pravý opak. Vzhledem k věku a zbrklosti dětí je pravděpodobné, že jich pár ještě vystřídají. Ten, který mají právě nyní, pro případ pádu zaopatřete dostatečně odolným krytem, chránícím před tvrdým nárazem. Dobré jsou také folie předcházející poškrábání.