Firma s kvalitní metodou čištění koberců a podlah. Voskování podlah v Brně

0

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. zajišťuje úklidové služby mnoha významným zákazníkům nejen v soukromém, ale také ve firemním sektoru. Od roku 1999 působí na celém území České republiky a nyní i v Německu, Rakousku a na Slovensku, kde si vytvořila pobočky, aby mohla být svým stálým zahraničním zákazníkům vždy po ruce.

Nabízí službu čištění koberců strojovou metodou, kterou označuje za nejspolehlivější. Za dobu, kterou působí na trhu úklidových služeb, vyzkoušela mnoho jiných metod na vyčištění koberce a může tak říct, že žádná ji o své spolehlivosti nepřesvědčila tak, jako právě strojová metoda. Strojové metodě totiž na rozdíl od ostatních metod nechybí mechanický proces kartáčování.

Kartáčování je pro dokonalé a hloubkové vyčištění koberce velmi důležité, protože jiným způsobem nelze hloubková znečištění odstranit. Ostatním metodám čištění koberců kartáčování chybí a to je důvod, proč nejsou tak účinné. Mnoho firem stále nabízí extrakční metodu a považují ji za kvalitní, ale ona má řadu nevýhod.

Nevýhodou je krátké působení chemie, která je smíchaná s vodou aplikována do koberce pomocí extraktoru, který obsahuje přímé odsávání hned v zákrytu za tryskou. Extraktor koberec ale nevysuší, a to způsobuje po zaschnutí fleky na koberci, protože se nečistoty při postupném prosychání koberce stále rozpouští. Takové fleky je velmi obtížné odstranit a někdy to může být i nemožné, pokud se použije špatná a levná chemie. Koberec může zůstat tzv. zapraný. To je jeden z důvodů, proč firma A SERVIS tuto metodu již dávno nenabízí.

Při čištění koberců strojovou metodou se postupuje takto: nejprve se na koberec aplikuje velice kvalitní chemie, která koberec zároveň i vydezinfikuje a nechá se chvíli působit. Po dobu působení perfektně navazuje nečistoty ze struktury koberce a postupně je rozpouští, aby bylo jejich kartáčování jednodušší. Dezinfekcí je zajištěno odstranění roztočů a škůdců, kteří vyvolávají různé alergie. Po pár minutách působení se následně koberec kartáčuje kotoučovým strojem, který z chemie vytvoří pěnu. Kotoučový stroj je osazen dlouhými a velmi měkkými štětinkami, které perfektně vyčistí i silně znečištěný koberec, aniž by jej nějak poškodily. Poradí si i se zatvrdlými nečistotami. Poté je pěna a i vlhkost vysáta speciálním vysavačem. Tímto se také podstatně zkrátí doba schnutí koberce. Pracovníci A SERVISU ale doporučují nechat koberec ještě několik hodin odpočívat, aby důkladně doschnul. Tato doba se odhaduje na 2-3 hodiny.

Firma A SERVIS nabízí svým zákazníkům flexibilitu. Zákazník si může sám zvolit, ve kterou dobu mu čištění koberce vyhovuje. Pracovníci firmy čistí koberce nejen v domácnostech, ale také v obchodních domech, kancelářích, nemocnicích, školách nebo na úřadech. V případě větší rozlohy koberce provádí pracovníci čištění ve skupinkách nebo na etapy.

02 Koberec_podlaha_ložnice

Pracovníci A SERVISU doporučují o koberce důkladně pečovat a 1x – 2x do roka je čistit. Zvláště na vysoce frekventovaných místech. Je tak zaručeno, že se koberce neponičí a špína se do nich nezapustí natolik, aby následné čištění nebylo nemožné nebo složité. Pokud totiž koberce nevyčistí firma A SERVIS, tak se to žádné jiné úklidové firmě nikdy nepovede.

Strojovou metodou tato firma zajišťuje i čištění podlah, které má ale oproti čištění koberců několik rozdílů. Hlavním rozdílem je čištění pomocí několika různých druhů chemií. Ty se liší podle agresivity a míry znečištěné podlahy. Firma A SERVIS čistí tyto druhy podlah: marmolea, linolea, kamenné a mramorové podlahy, lité a betonové podlahy či dřevěné a plovoucí podlahy. Každá ze zmíněných podlah se skládá z jiného materiálu a o ten je potřeba pečovat se zvláštní opatrností. Pracovníci firmy jsou důkladně proškoleni o použití chemií, proto se nemůže stát, že by byla podlaha při čištění poškozena. Po vyčištění podlahy je vhodné ji nechat navoskovat.

Voskem německé značky se podlaha zakonzervuje a díky ochranné vrstvě ji není možné poničit nebo poškrábat a také se velmi snadno udržuje. Má i protiskluzový efekt. Životnost vosku je bezmála 1 rok od aplikace. Po roce vám pracovníci A SERVISU přijedou aplikovat nový.