Historie zábavně? V Dětenicích probíhají po celý srpen rytířské turnaje pro děti zdarma
3 min. čtení

Historie zábavně? V Dětenicích probíhají po celý srpen rytířské turnaje pro děti zdarma

Prázdniny jsou v plném proudu a děti nedočkavě vyhlížejí každý nový den, co jim přinese za zážitek. Vymýšlet zábavný program, který vaše ratolesti budou hltat, není jednoduché. Máme pro vás tip, který navíc nezruinuje vaší peněženku. Jako bonus je můžete nadchnout pro historii.

 

Dětenice dětem o prázdninách zdarma

Po celý srpen můžete s dětmi podniknout výlet plný dobrodružství, zábavy a dobrého jídla. Akce Dětenice dětem o prázdninách zdarma se koná vždy v týdnu. V úterý, ve středu, ve čtvrtek nebo v pátek mají děti do 15 let v doprovodu dospělého vstup do zámku, pivovaru a na rytířské souboji zcela zdarma. A jak jinak v dětech vzbudit nadšení pro historii a naše významné události, které se udály v průběhu dějin, než přes opravdovou akci a reálné prostředí. Zámek Dětenice byly původně tvrzí, která byla vybudována již v roce 1404. Svou renesanční podobu zámek začal získávat až od 16. století a potupně byl upravován až do dnešní podoby.

 

Středověká krčma

Nejvíce si pamatujeme to, co opravdu zažijeme. A zážitky, které procházejí žaludkem jsou jedny z nejintenzivnějších. Stačí jen vejít do středověké krčmy v Dětenicích a atmosféra dobové bašty na vás dýchne se vším všudy. Ocitnete se v prostředí kamenných pecí, dubových stolů a otevřeného ohně, z kterého si podává středověké speciality dobové měšťanstvo. Společně tak můžete posedět s šermíři, fakíry, ale i žebráky nebo tanečnicemi za zvuků dobové hudby. Navíc po dobu akce Dětenice dětem o prázdninách zdarma je jídlo pro děti zcela zdarma. Mohou si pochutnat na krůtím steaku na grilu s pečenou bramborou a zeleninovým salátkem a vnímat tak historii i jinými smysly, než biflováním dat a jmen ve škole. Užijte si společně strávený čas, při kterém si vy sami můžete připomenout zapomenutá fakta nebo se dokonce přiučit něco nového.

 

Středověký food festival

Pokud vás návštěva nadchla, můžete ji zopakovat i o víkendu, kdy se celý červenec a srpen, vždy v sobotu, koná středověký food festival a zažít tak opravdový gurmánský zážitek. Organizátoři si dali záležet a připravili jak české osvědčené dobroty, jako je pečené sele, krůtu nebo středověký burger, ale také mořské speciality. Pochutnat si můžete třeba na chobotnicích, krevetách, mušlích nebo zkusit, jací jsou na talíři třeba šneci.