I hračky mohou mít nový domov
3 min. čtení

I hračky mohou mít nový domov

V životě každého rodiče přijde okamžik, kdy se musí smířit s tím, že se z jeho dítka stává teenager. Hračky, dětské knihy, plyšáci a další „maličkosti“, jež byly dříve favority číslo jedna, se povalují pod postelí, plní komody, skříně i nevyužité police. Pokud z dětského pokoje mizí veselé barvy a plakáty mimoňů či princezny Elsyrychlostí blesku, je čas na změnu –  přeměnu dětského pokoje v pokoj pro teenagera.

 

Vezměte to pěkně z gruntu

Pokojíček je třeba podrobit řádné očistě a vyklidit vše, co již není potřebné. Zaměřte se na nábytek, doplňky, výzdobu, hračky i šatní skříň. Pravděpodobně vás překvapí, kolikhraček a malého oblečení při vyklízení objevíte. Kam ale s nimi? Nemáte-li komu hračky darovat, rozhodně je neskladujte u sebe doma. Ve skříni i v krabici na půdě budou totiž stejně jako v teenagerovském pokoji zabírat zbytečné místo. Možností, kam s nepotřebnými hračkami, je celá řada. Velmi jednoduchým, ekologickým a navíc prospěšným řešením, je vhodit již nepotřebné hračky a oblečení do kontejnerů na textil. V Praze a blízkém okolí najdete oranžové kontejnery POTEX.

 

Co vhodit do kontejneru

Předtím, než hračky darujete, kritickým okem zhodnoťte jejich současný stav. Najdete-li kousky ušmudlané, roztrhané či velmi zničené, umístěte je do sběrného dvora či směsného odpadu. Objevíte-li naopak hračky hezké a zánovní, můžete s nimi udělat mnoho radosti a vykouzlit tak nejeden úsměv na tváři.

Kromě hraček můžete do kontejneru vhodit i nepotřebné oblečení. Oblečení by mělo být suché, čisté a pokud možno zabalené v tašce nebo pytli. Veškeré oblečení je nadále ručně tříděno, a proto myslete i na osoby, které s ním budou manipulovat.

Vaše vyřazené oblečení poslouží lidem v nouzi. Pokud není vhodné pro neziskové organizace (je více poškozené nebo díky sezónnosti není aktuálně využitelné), poslouží jako základ pro recyklované produkty.

 

POTEX pomáhá

Díky projektu POTEX získá většina hraček nový domov. Tím, že umístíme hračky a textil do kontejnerů, pomůžeme především neziskovým organizacím, které pomoc opravdu potřebují. Je totiž až neuvěřitelné, že 97 % textilu končí na skládkách, přestože by se dalo 98 % vyhozeného textilu recyklovat. Do kontejneru tedy můžete vložit nejen nepotřebné hračky, ale i obuv, oblečení, doplňky či další bytový textil. Vše pokud možno čisté, suché a zabalené.

Najděte tedy nejen hračkám nový domov. Teď víte, že i vy a váš dospívající teenager můžete velmi snadno pomoci!