I svobodné maminky mají nárok na lásku
2 min. čtení

I svobodné maminky mají nárok na lásku

Ocitla jste se se svými dětmi sama, a ty se zničehonic staly středobodem vašeho života? Nemůžete nikde narazit na vhodného partnera a bojíte se, že už navždy zůstanete se svými radostmi i starostmi sama? Pak hoďte své obavy za hlavu a podívejte se, co může právě vám nabídnout internetová seznamka.

Osamocené matky s jedním nebo více dětmi si často myslí, že nový vztah není pro ně. Vždyť kdo by také stál o ženu s cizími potomky? To už ale dávno není pravda. V situaci, kdy se rozvádí každé třetí manželství, je svobodných mužů, kteří už mají své vlastní děti, k mání celá řada. Takže svobodné maminky se závazky jim vůbec nevadí.

 

Poznejte svoje klady

Ačkoliv se to nezdá, jsou maminky s dětmi na seznamkách stále žádanější, a to hned z několika důvodů. Především jim už netikají biologické hodiny, vědí, co od života chtějí, a zároveň jsou přístupné kompromisům. Neřeší nepodstatné maličkosti, protože se musí soustředit na to, jak uživit svou rodinu. Od muže očekávají spíš citovou podporu a příležitost vystoupit ze svého zažitého stereotypu a znovu se chodit bavit za kulturou nebo si jednoduše užít procházku parkem jinak, než se stovkou malých ruček v závěsu. Seznamka pro svobodné maminky je navštěvována právě muži, kteří si tyto pozitivní vlastnosti uvědomují.

 

Nevyřešené problémy nechte za dveřmi

Do nového vztahu však vstupte až ve chvíli, kdy se na to budete cítit. Jestliže pořád cítíte frustraci a vztek nad nad nekorektním chováním vašeho partnera a jste přesvědčena, že všechna vina byla na jeho straně, nový vztah zatím určitě nezačínejte – skončil by nejspíš stejně špatně, jako ten předešlý. Pro všechny tápající maminky je tu také psychologická poradna online, kde na dotazy odpovídají zkušení odborníci a dokáží všechny potřebné nasměrovat na tu správnou cestu k vlastnímu uzdravení a sebereflexi. Svěřit se internetovým stránkách na vás neklade žádné nároky ohledně vaší stydlivosti nebo volného času a může vám poskytnout skutečně účinnou pomoc pro další partnerský život.