Jak čistit a impregnovat markýzy?
4 mins read

Jak čistit a impregnovat markýzy?

Společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. zrealizovala již mnoho zakázek, které se týkaly mytí oken a výloh. Při výkonu zakázky mytí oken a výloh používají v zásadě trik suchého leštění, u kterého nejsou použita žádná leštidla, která mají zajistit dokonalý lesk vašich oken.

Nestane se, že by se na umytých oknech po krátké době ukázaly na povrchu tahy a kruhy, které jsou způsobeny použitím leštidel, proto veškeré skleněné plochy ošetřují trikem suchého leštění, při kterém je použita pouze 100% bavlněná a suchá plena.

Před samotným leštěním postupují tak, že okna myjí čistým rozmývákem se saponátem a následně okno otřou kvalitní gumovou stěrkou. Spolu se zakázkou mytí oken a výloh umývají i okolí oken, to znamená – okenní rámy, parapety a také odstraním zatvrdlé nečistoty. Zatvrdlé nečistoty odstraňují šetrně, aby nepoškrábali skleněnou plochu – korundovými žiletkami.

Nabízí čištění markýz, které mohou vykonat po domluvě při mytí oken a výloh. Markýzy látkové čistí kvalitní strojovou metodou, kterou používají také při čištění koberců – je zde použita kvalitní chemie BOSCH RTS, kotoučový stroj a vysoce výkonný vysavač.

Oproti čištění koberců strojovou metodou zde musí opakovat čistící proces až 3x v jednom čistícím cyklu a to z toho důvodu, že na markýzy působí agresivní městské spady, které je obtížnější odstranit.

Plastové markýzy myjí čistým rozmývákem a saponátem a jejich čištění je výrazně jednodušší. Chcete-li vaše markýzy ochránit a předejít nepříjemnému znečištění a poškození, aplikují vám impregnaci, kterou v zásadě nanáší za pěkného počasí a bezvětří.

Čištění koberců, čalounění, renovace kobercového vlákna

Úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. je na trhu více než 25 let, během kterých jsme nasbírali mnoho cenných zkušeností v oblasti čištění koberců, podlah, mytí oken a výloh, odstraňování graffiti, polepů atd. Portfolio jejich služeb je opravdu široké.

Mají za sebou více než 20 tisíc realizovaných zakázek a řadu spokojených klientů. V oblasti čištění koberců se považují za skutečné profesionály. Během svého působení na trhu již vyzkoušeli řadu způsobů čištění a také několik desítek chemických prostředků.

 02 Koberce22

Dospěli proto k závěru, že v současné době není na trhu lepší varianta, než strojové čištění pomocí kotoučového stroje. Řada úklidových firem se upíná na stále stejné způsoby čištění, zejména pomocí extraktoru. Kusové i celoplošné  koberce čistí výhradně kotoučovým strojem s rotačním kartáčem.

Rotační kartáč spolu s účinnou chemií vymyje všechny nečistoty, roztoče a alergeny na povrch koberce, kde je následně vysají třímotorovým vysavačem. Tento moderní způsob čištění má řadu výhod: vyčistí koberec důkladně do hloubky, dezinfikuje, načeše a provzdušní vlákna koberce i na slehlých místech, sjednotí a projasní barvy.

Koberce čistí v domácnostech, v hotelových komplexech, v obchodních domech, v kancelářích a administrativních budovách, ve školkách, zkrátka všude tam, kde je důležité mít pěkný a dokonale dezinfikovaný koberec.