Jak se zbavit vší a hnid? Rychlý a osvědčený způsob existuje
5 min. čtení

Jak se zbavit vší a hnid? Rychlý a osvědčený způsob existuje

Vydat se na souboj proti vším bez potřebných zkušeností nebo odborné pomoci není tou nejlepší strategií. Výsledky jsou pomíjivé a z nepatrné komplikace se po několika pokusech stává na první pohled neřešitelný problém. K odstranění vší je třeba zaujmout nekompromisní postoj a najít skutečně funkční řešení.

Vši trápí děti i rodiče

Pokud vás nulová efektivita speciálního šamponu i po opakované aplikaci zklamala a vší má vaše dítě pořád plnou hlavu, tak to sice není v pořádku, ale není to nic nečekaného. Chemické přípravky proti vším totiž můžeme přirovnat k zapnutým stěračům, které pravidelnými pohyby zbavují plochu výhledového skla od dopadajících kapek vody. Jakmile je však vypnete, voda se po nějakém čase opětovně zhostí nadvlády. Zbavte se mraků a stěrače nebudete potřebovat. Odstranění vší je proveditelné a možné pouze za současné likvidace vajíček (hnid). Skvělé výsledky vám zajistí speciální hřeben Kouzelný všiváček.

 

Poznejte svého protivníka – veš dětskou

Veš dětská, drobný parazitující hmyz, se šíří osobním kontaktem nebo při sdílení věcí s infikovanou osobou. Nejohroženější skupinou lidí jsou především děti, které tohoto nezvaného hosta pak zanesou domů.

Veš dětská. Zdroj: Wikipedia
Veš dětská. Zdroj: Wikipedia

 

Jaké jsou příznaky nakažení?

Klasickým projevem zavšivení je svědění kůže vyvolané kousnutím vši. Při minimálním zamoření jsou příznaky neodhalitelné a kousnutí si v prvních týdnech možná ani nevšimnete. Nepříjemnosti se dostaví až po rozmnožení. V takové situaci se objevují i další symptomy jako například:

  1. Pocit pohybu ve vlasech,
  2. celková podrážděnost,
  3. komplikované usínání,
  4. červené skvrny a hrbolky po celé hlavě,
  5. a/nebo hnidy ve vlasech.

Jistotu získáte přímou kontrolou. Namočte si vlasy, čímž zpomalíte pohyb vší a pročesávejte pramínky u pokožky hlavy. Malý parazit o velikosti kmínu se z vlasů velmi těžko vyčesává, díky tomu je záměna s případnou nečistotou nemožná.

 

Mechanické odstranění vší, nedejte na babské rady

Mýty o vších nesmí ovlivnit váš úsudek. Internet je bezesporu skvělým místem otázek a odpovědí, ovšem to se stává i malou nevýhodou. Lidé se při hledání účinných metod dostanou i k návodům, které prostě nepomáhají. Nejefektivnější způsob, jak se zbavit vší a hnid, nabízí Kouzelný všiváček, představme si ho.

 

Kouzelný všiváček je jedinou účinnou zbraní

Klasické hřebeny nechte svému osudu a svěřte se do péče pomůcky prémiových kvalit. Kouzelný všiváček bez jakéhokoliv problému zachytí vše, co ve vlasech nemá být. Za efektivitou stojí důmyslné tvarování funkčních mikrospirál v dokonalém rozestupu. Hřebenem je třeba pročesat veškerá místa a nezapomenout na nejcitlivější zóny okolo uší a na zátylku.

Podívejte se na hodnocení Kouzelného všiváčku na Heureka.cz. Nit Free Terminator má téměř 300 pozitivních recenzí a průměrné hodnocení 97 %.

Mýty o vších a babské rady nemají v boji proti vším žádné uplatnění. Žehlení vlasů, ocet, slivovice, olej ani dezinfekce neposkytnou více než dočasnou úlevu. Kouzelný všiváček je zaručeně nejlepší metodou k odstranění příčiny opakovaného zavšivení, a tou jsou hnidy.

 

Generální úklid k odstranění vší nepotřebujete

Pozor, internet je plný mylných informací a tyto mýty o vších vám pouze uberou potřebnou energii k účinném boji. Zapomeňte na generální úklid a dezinfekci. Veš bez hostitele totiž nepřežije déle než jeden den, a už po pár hodinách se jenom stěží hýbe. Když z vlasů vypadne, téměř určitě nepřežije.

Nezapomeňte ovšem na pravidelné vyčesávání a zbavování se hnid. Pouze svědomitým a pečlivým přístupem zamezíte jejich rozmnožování a přenosu na další děti či dospělé.