Poradíme vám, jak vybrat dětské náušnice
2 mins read

Poradíme vám, jak vybrat dětské náušnice

Pokud se vám narodila holčička, pravděpodobně přemýšlíte nad vhodnými náušnicemi. Protože se jedná o první šperk, se kterým přijde malá princezna do styku, měli byste si nechat na jeho výběru záležet. V následujících řádcích vám prozradíme, jak tedy postupovat.

V první řadě byste se měli rozmyslet, kdy a jakým způsobem necháte své dcerce propíchnout uši, přičemž názory odborníků se výrazně liší. Zatímco někteří zastávají propichování uší v prvních týdnech života, jiní zase preferují až období mezi třetím až šestým měsícem, tedy po prvním očkování hexavakcínou. Stejně tak se odborníci neshodují ani na metodě, protože někteří se přiklání k propichování jehlou, jiní zase nastřelování.

 

Jaký materiál dětských náušnic vybrat?

Jestliže chcete koupit pěkné dětské náušnice, nejprve se rozmyslete nad materiálem. Zpravidla se doporučuje bílé a žluté zlato, které je vysoce kvalitní. Ušlechtilý kov je navíc perfektně snášen i malými ratolestmi, takže se nemusíte obávat alergické reakce. I když jsou zlaté alternativy dražší, pamatujte na to, že se jedná o investici na dlouhá léta. Přece jen, nebudete kupovat dětské náušnice každý rok. Navíc, může je potom vaše dcera schovat pro svou dceru, a tak se stane z obyčejných náušnic rodinný poklad.

Levnější variantou jsou stříbrné náušnice, ale pozor, často u miminek nastává alergická reakce. Jestliže tedy chcete stříbro, zjistěte si, zda jsou takové dětské stříbrné šperky povrchově upraveny rhodiem, jenž zajistí nejen lesk, ale i hypoalergenní vlastnosti.

 

Jaké druhy zapínání existují?

Protože se náušnice velice rády ztrácí, neměli bychom zapomenout ani na způsoby zapínání. Setkáte se s brizurou, což je nejrozšířenější a současně nejvíce bezpečná varianta. Dále se setkáte s klapkou, jejíž používání je jednoduché, a puzetou, která se však příliš nedoporučuje, protože se snadno uvolní a náušnice se ztratí.