Jak si vybrat spolehlivou pračku
3 mins read

Jak si vybrat spolehlivou pračku

Od prostoru přes počet programů až k typu plnění. Při výběru nové pračky je toho potřeba zvážit opravdu hodně.

Dávno pryč jsou doby, kdy naše babičky trávily odpoledne u valchy. Dnes už je výběr praček tak široký, že ani nevíme, jakou si zvolit. Někdy ani nemáme tušení, k čemu jsou všechny ty funkce, které nám nabízí.

 

Definujte své potřeby

Než začnete hledat nejlepší pračky na trhu, popřemýšlejte o tom, kam svou pračku chcete dát. Máte-li omezený prostor, hodně to zúží váš výběr. V tomto případě je pak na místě uvažovat o výběru pračky se sušičkou, která vám ušetří spoustu prostoru. Do menší koupelny se doporučuje stroj s horním plněním, na druhou stranu při bočním plnění je možné využít horní plochu. Nedá se říct, že by jedna varianta byla lepší než druhá. Záleží spíš na tom, na co jste zvyklí.

Druhým důležitým faktorem je velikost. Do úzkých praček se toho logicky méně vejde, takže v menších interiérech někdy prostě nemáte na výběr. Velikost by však měl definovat především počet členů rodiny. Pro dva lidi bohatě postačí čtyřkilová pračka, pro čtyřčlennou rodinu vystačí 6-7 kg. Klidně si pořiďte raději větší pračku, protože většina těch moderních je schopná si zvážit množství prádla a následně si vzít jen nezbytné množství vody.

 

Funkce přímo pro vás

Všechny pračky už v dnešní době mají nějaké předdefinované funkce. Některé si dokonce samy zjišťují stav prádla a podle toho se orientují, jiné vám umožňují jim poradit. Vyberte si to, co vám bude víc vyhovovat. Někdo je rád, když se pračka o vše postará za něj, ale zejména ženy jsou šťastnější, pokud mohou proces praní ovlivnit. Podívejte se proto na recenze a srovnání praček a pečlivě čtěte, jak to která konkrétní má.

 

Vydejte se na průzkum

Pračka je investicí na několik dlouhých let dopředu, proto byste měli jejímu výběru dát náležitý čas. Podívejte se například na Testado.cz: Testy a srovnání, kde najdete informace o různých výrobcích i žebříčky nejlepších.