Jak si zlepšit náladu? Užijte si odpolední posezení u kávy s kamarádkou!
3 mins read

Jak si zlepšit náladu? Užijte si odpolední posezení u kávy s kamarádkou!

Dovedete si představit lepší relaxaci než s kamarádkou u kávy? Tento skvělý zážitek ještě můžete vylepšit sladkým dezertem. Jednou za čas si tyto příjemné hříchy neodpírejte a užijte si je naplno. Je na vás, jestli zvolíte čaj, kávu nebo třeba míchaný drink pomocí frapovače.

 

Co si dát ke kávě

Ke kávě se hodí sladký zákusek nebo sušenka, díky tomuto dezertu si můžete dopřát kávu bez cukru, popřípadě si kávu osladit zdravějším třtinovým cukrem. Sušenky ke kávě jsou oblíbené i v restauracích a kavárnách, stejně tak s nimi potěšíte svou rodinu nebo přátele doma. Vybírejte podle svých chutí a můžete vyzkoušet také nové příchutě. Dětem pak můžete místo kávy nabídnout horkou čokoládu a uvidíte, že budou nadšené.

 

Co si dát k čaji

K čaji se nejlépe hodí domácí koláč nebo vaše oblíbená buchta. Opět však můžete k čaji servírovat sušenky. Výhodou sušenek je to, že se dají koupit v široké škále chutí a nemáte žádnou práci s pečením. Můžete dokonce servírovat stejné sušenky jak k čaji, tak ke kávě. Z obyčejného popíjení čaje si tak vytvoříte příjemný rituál, který vám vyčaruje úsměv na rty, dobije vás energií a bezesporu vám zlepší náladu.

 

Čaj, který vás potěší

Pokud přemýšlíte, jaký čaj zvolit k čajovému rituálu nebo posezení s kamarádkou, tak vyzkoušejte například klasický Earl Grey. Kvalitní zpracování čaje od firmy Ahmad Tea potěší i ty nejnáročnější milovníky čaje. Earl Grey patří do skupiny černých čajů. Vyznačuje se svou jemností a zajímavou chutí bergamotu. Tento čaj vyzkoušejte raději bez mléka a ideální bude, pokud jej dozdobíte plátkem citronu. Citrón v čaji zdůrazní příjemné aroma a citrusové tóny, které jsou pro tento čaj typické.

 

Výhoda frapovače

Pokud patříte mezi milovníky ledové kávy, míchaných drinků, koktejlů a dalších oblíbených nápojů, tak doma rozhodně uplatníte frapovač nebo barový mixér. Tyto spotřebiče vám zjednoduší práci, ulehčí přípravu oblíbeného drinku a vy si tak můžete užívat příjemné chvilky s přáteli. Gastrokáva nabízí barový mixér v nerezovém provedení, zvolit si pak můžete model s nerezovým nebo polykarbonátovým kalíškem. Díky frapovali se můžete těšit na nápoje, které snadno a rychle připravíte. Vychutnejte si tak jejich lahodnou chuť i hustou pěnu.