Jak vrátit svým šatům krásu

Většina z nás dvakrát ročně mění obsah svých skříní – před příchodem teplých měsíců a před příchodem zimy. Ta veselejší obměna šatníku – zimní šedivé kabáty za pestrobarevné šatičky, které naznačují příchod časů letních zahrádek, výletů i dovolených – probíhá v mnoha domácnostech právě v těchto dnech.

Probírání šatníku a znovuobjevování kousků, na které jsme třeba již zapomněly, je oblíbenou činností mnoha žen. Ne vždycky však tuto činnost doprovází pouze radostné výkřiky. Občas se dopracujeme k šatům, sukni či oblíbené halence, kterou jsme s přicházejícím podzimem řádně „zazimovali“, ale při jejím objevení zjistíme, že její krása již není to, co bývala, a že ve stavu, v jakém se momentálně nachází, v tomto kousku mnoho parády neuděláte. Tomuto zklamání můžete předejít, pokud budete uskladňovat svoje oblečení v takovém „nositelném“ stavu, v jakém je bude chtít o pár měsíců později najít.

img

Samozřejmě otázka pěkného oblečení se týká celkového zacházení, především praní. Ať už co se týče umístění ve skříních, tak praní. Dodržujte tedy některé zásady, díky nimž vaše oblíbené kousky budou stále krásné a „jako nové“.

Jedním z důležitých pravidel je šetrné praní – perete-li jemné kusy oblečení či trička s potisky či flitry, obraťte kousek naruby a vložte do ochranné síťky na zip. Kalhoty je lepší též před praním zapnout a otočit naruby. Zapamatovat si, že běžné kousky oblečení je třeba prát na 30-40 stupňů, zvládne každý. U kousků, které je ale nutné prát při jiných teplotách, raději ponechejte štítek s instrukcemi, přestože jste možná zvyklá je ihned odstřihnout.

Pokud se přes veškerou péči na oblečení objeví nevzhledné žmolky, značící obnošenost, nemusíte truchlit, či začít shánět podobný kousek jako náhradu. V těchto případech použijte odžmolkovač Orava LR-100. Je to šetrný způsob navrácení danému kusu oděvu krásu, aniž by byla narušena struktura látky. Přístroj se používá jednoduše a je možné nastavit různé výšky střihu. Je také vhodný pro všechny typy tkanin. A když už ho budete vlastnit, můžete ho využít i při zkrášlování vaší domácnosti – hodit se může třeba i pro odstranění žmolků z koberců.

K dostání je v bílo-červeném nebo bílo-modrém provedení za 299 Kč v e-shopu.

www.orava.eu