Jaké oblečení škodí vašim křivkám?

0

Žádné postavě, ani ultraštíhlé, nesluší vše. Záleží na proporcích, výšce či tvarech vašeho těla. Je ovšem pravda, že ženy s oblejšími tvary musí při výběru oděvů daleko více přemýšlet. Zároveň ovšem neplatí, že například volné oblečení by neslušelo korpulentnějším dámám. Stačí zvolit vhodný styling.

Volné oblečení? Nebojte se toho

Jestli máte nějaké to kilo navíc, nebo vaši štíhlou postavu trochu ruší větší boky, jistě jste si načetly mnoho článků o tom, co nosit a co ne. Zajisté znáte rady typu, že horizontální pruhy rozšiřují, výrazné barvy na problematické partie zbytečně upozorňují. A určitě jste narazily i na radu, že volné oblečení je pro vás zapovězené. Většina žen se totiž křivky snaží maskovat právě volnými oděvy. Mnohé ale díky své beztvarosti na objemu ještě přidávají. Právě ale díky volnosti střihu se dá s artiklem skvěle experimentovat. Máte širší boky? Přepásejte volnou tuniku v tomto místě, nakasejte ji a tím se opticky rozbije větší objem. Bude to vypadat skvěle a stylově. Líbí se vám blůzky s volánem, ale ten ještě víc opticky zvětšuje? Je pravda, že řasení v oblasti velkého poprsí působí poněkud nepatřičně. Žena v takovém modelu vypadá spíš jako přerostlý diblík. Tuniky folklórového typu ale umně sluší i silnější postavě.

Oversize svetr – trend

Jiná variace volnějšího oblečení. Oversize móda není to samé. Oversize má propracovanější střihy, které postavě lépe padnou. Například delší oversize svetr lze rovněž přepásat a nosit jej jako pletené minišaty. Oversize topy mohou mít kratší střih, zasahovat třeba jen do pasu. Vy si tak můžete pod tento top vzít triko kontrastní barvy, čímž opět opticky rozbijete siluetu. Každému sluší něco jiného, proto i vy musíte nejprve vyzkoušet, co padne vám a podle toho se řídit výběrem nových kousků do šatníku. Jak ovšem poznáte, i zažitá pravidla neplatí 100 % pro každého.