Proč nepodceňovat nošení reflexních pásek a dalších prvků?
2 min. čtení

Proč nepodceňovat nošení reflexních pásek a dalších prvků?

Při ochraně zdraví je třeba myslet na řadu věcí. Velmi důležitým prvkem, na který byste neměli zapomínat u sebe ani svých dětí, je nošení různých reflexních doplňků a oděvů. V mnoha případech mohou doslova zachránit životy.

Hlavní důvody pro nošení reflexních pásek

Asi nejjednodušší věcí, již můžete udělat pro ochranu členů své rodiny, a to včetně dětí, je nošení reflexních pásek. Jedná se o levné doplňky, jež si snadno nasadíte na ruku vždy, když jste venku v šeru či tmě. Je prokázané, že i obyčejná reflexní páska výrazně zviditelňuje vaši postavu, což pomáhá například projíždějícím řidičům, aby si vaší postavy včas všimli a nemohlo dojít k srážce. Reflexní pásky jsou dnes už nejen doporučovaným doplňkem, v určitých případech, jež stanovují právní předpisy, jsou dokonce nezbytné. Jedná se třeba o situaci, kdy jdete ve večerních hodinách mimo obec po silnici či chodníku.

Jaké jsou možnosti při nákupu reflexních prvků?

Ve specializovaných obchodech v současnosti pořídíte nejen obyčejné reflexní pásky v ceně do 30 Kč, ale také například důmyslné reflexní pásky s LED diodami, díky nimž si na cestu posvítíte. Kromě toho je vhodné využívat i další doplňky. Především jde o reflexní vesty a šátky. Pomáhají ještě více zviditelnit jdoucí osobu, která je díky nim dobře vidět v šeru a tmě na vzdálenost desítek metrů. V neposlední řadě je určitě na místě dětem pořídit také bundy a další svrchní oděvy s již zabudovanými reflexními body. Snadno se totiž může stát, že si dítě reflexní pásku zapomene. Má-li výrazné prvky přímo na oblečení, minimalizuje se riziko střetu s vozidly a dalšími dopravními prostředky. Zajímavou a zároveň praktickou pomůckou jsou pak také reflexní ledvinky, jež oceníte na třeba během výletů s rodinou.

Ochranu zdraví všech členů vaší rodiny rozhodně nepodceňujte. Desítky lidí každým rokem doplatí na nenošení výrazného oblečení s reflexními body. Zbytečně pak vyhasínají lidské životy v důsledku dopravních nehod.