Jak poznat kvalitní leginy?
2 min. čtení

Jak poznat kvalitní leginy?

Milujete leginy, ale po několik vypráních si v nich připadáte jako „strašák do zelí“? Štvou vás vytahaná kolena, povolené gumy, párající se švy a díry v rozkroku? Ano, právě na tyhle neduhy leginy, alias lidově řečeno elasťáky, velmi trpí. Ne však všechny. Investujte do kvalitních, které vám beze změny tvaru a barvy vydrží roky.

Prvotním předpokladem pro kvalitní leginy je země výroby. Bazírujte na tom, aby šlo o výrobek z EU, neboť asijské velkovýrobny normativních kvalit ani zdaleka nedosahují. Dále se informujte o složení textilie. Základ by měl obsahovat podíl bavlny a elastanu. Pokud možno, volte bezešvé střihy, které dobře drží tvar a osvědčily se i z hlediska push-up efektů.

Kvalitní leginy jsou funkční

Optimální leginy jsou zároveň funkční. Jsou vyrobeny z prodyšného materiálu, což hraje roli při udržování vhodné tělesné teploty a odvodu potu i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. V leginách vám nebude horko, ani zima, budete tak dobře chráněni před prochladnutím nebo naopak přehřátím.

Leginy z Trendly obsahují mikrovlákna se stříbrnými ionty – Meryl Skinlife. Zaručují nejvyšší úroveň antibakteriální ochrany, která je v současné době v odvětví sportovního oblečení k dispozici. Ionty stříbra byly zavedeny do samotného jádra vlákna, proto je nelze prát a přitom jsou z hlediska zdravotní prevence bezkonkurenční.

Podle čeho vybírat?

Při výběru legin dbejte na následující kriteria, jakými jsou: – bezešvý střih, – antibakteriální materiál, – push-up efekt, – vysoká komprese, – prodyšný materiál a – záruka vrácení peněz, pokud by vám elasťáky neseděly nebo jste s nimi nebyli spokojeni.

Ať už hledáte sportovní, nebo volnočasové leginy, na doma či do přírody, z nabídky Trendly si vyberete. Čeká na vás celá škála barev a motivů, které zaujmou nejen vás, ale i vaše okolí. Značky RebelSkin, BocoWear, Slavi nebo třeba Carpatree překvapí zejména  kvalitou zpracování a designy, které nikde jinde nenajdete.