Jarní sukně jako druhá kůže
3 min. čtení

Jarní sukně jako druhá kůže

Pokud existuje materiál, který ženu provází po celý rok, je to bezesporu kůže nebo koženka. Dá se využít v letních dnech i v zimních měsících, skvěle se kombinuje s balerínami, sandály, mokasíny, kotníčkovými botami, semišovými kozačkami nad kolena i těmi robustními z pevné kůže. Na jaře jsou příjemným kontrastem k módě plné barev, které ze začátku roku hraje prim.

Druhá kůže

Naprostým základem pro jarní sukně z kůže je pouzdrový střih. Takové kousky mají vysoký pas, po stranách jemné řasení, vzadu krátký rozparek a délku minimálně ke kolenům nebo těsně pod ně. Jsou bez zbytečného zdobení, to jim nesvědčí. Zbytečně by jim ubíralo na nadčasovosti a ohrozilo by jejich pozici univerzálního a nestárnoucího kousku. Pokud už je sukně něčím doladěná, jedná se o jemné a na první pohled téměř nerozpoznatelné prošití. Nic víc jarní sukně z kůže nepotřebují. To, že jsou sukně na tělo, neznamená, že vyžadují bezchybnou postavu jakou mají přední topmodelky. Kůže toho sice moc neodpustí, ale zároveň umí hodně skrýt a díky pevnému materiálu udrží křivky na svém místě. Trendy fandí sošným křivkám, a tak ani sukně z kůže nemohou v dámském šatníku chybět. Pouzdrové sukně z kůže stačí doplnit jen jednoduchou košilí, halenkou s řasením, basic tričkem nebo jednoduchým svetrem. Je třeba mít na paměti, že jde především o nadčasovost a ve stejném duchu by se měl nést celý outfit. Ženy se nemusí vzdát výrazného kousku, ale vždycky by měla být na prvním místě kvalita.

Novinky na poli módy

Velkou neznámou, která se do povědomí dostává velice pozvolna je kolová sukně z kůže. Retro kousek je rozevlátý a spotřeba materiálu ohromná. Mohlo by se zdát, že kůže je pro tyto jarní sukně nevhodná. Opak je pravdou. Často mívají v postranních švech kapsy a v pase mašli ze stejného materiálu. Jarní sukně by měly překvapovat a odlišovat se od módních uniforem. To se u spojení kolové sukně a jedinečného materiálu v podobě kůže nebo koženky děje na jedničku.

Barevné mámení

Kůže a koženka se většinou objevuje v nestárnoucí černé variantě. Nic proti tomu, ale jarní sukně si zaslouží mnohem více experimentů. Ze začátku roku dámský šatník hraje všemi barvami a kožené sukně by tyto tendence neměly minout. K mání jsou v nadčasové béžové nebo hnědé, kterou si ženy pouští k srdci velice pozvolna. Zajímavé je i spojení kůže a pastelových odstínů, sytě fialové nebo královské modré. Kůži barvy sluší a není třeba nechávat je stát stranou. Pokud ale u černé varianty platilo, že nepotřebuje další výrazné doplňky a detaily, u výrazných barev to platí dvojnásob.