Jednotlivé fáze dětství a vhodné hračky
3 mins read

Jednotlivé fáze dětství a vhodné hračky

Nabídka hraček v dnešních obchodech je velmi lákavá. Při jejich výběru bychom se však neměli řídit pouze svými subjektivními dojmy a pocity, ale raději vsadit na zkušenosti odborníků, kteří vám poradí, jak vybírat ty nejvhodnější hračky podle věku.

 

Děti do šesti měsíců

Do této kategorie patří všechny hračky rozvíjející potenciál dítěte. Tedy vše, co je možné stlačovat  a různě cumlat. Nejvhodnější jsou různá chrastítka, zvonečky, zrcadélka, plyšové míčky a další, nejlépe v provedení, vydávajícím jakékoliv zvuky. Dejte pozor na ostré hrany a nekvalitní snadno rozbitné materiály. Má-li hračka baterky, ujistěte se, že jejich vkládací otvor je uzavřen pevným šroubkem, který dítě omylem nevyndá a nespolkne.

Dobrý tip: Pro větší kojence je perfektní Interaktivní multifunkční kostka pro nejmenší nabízející nejrůznější funkce a vychytávky ze všech stran! Díky řadě funkcí od melodií až po jednoduchou hru bude tato hračka růst dlouho s dítětem a přinese mu spoustu radosti!

 

Děti do dvanácti měsíců

Do domácnosti vám právě vtrhli malí rarášci, kteří se neustále musí někam přesouvat a dobývat. A své oblíbené hračky si samozřejmě berou s sebou – vhodné je tedy cokoliv, co lze snadno čistit a omývat. Rádi experimentují, takže je zaujme vše od textilních knížek až po pohyblivé hračky do vody. A potřebovat budou také šikovného parťáka – stát se jím může třeba DORIS Velký plyšový medvěd 130 cm.

 

Děti do osmnácti měsíců

Ke lovu přichází hra na  „jako.“ Dítě už totiž velmi dobře vnímá vše, co se děje v jeho okolí, napodobuje a tím se zároveň učí. Dochází ke skokovému zlepšení vývoje a vytváření a upevňování nových schopností.

Hodí se vše, co je možné nějakým způsobem rozebírat a opět skládat – například dřevěné hračky přiměřené věku.

 

Děti do dvou let

Díte si zkouší další role, které vidí ve svém každodenním životě. Napodobování je stále lepší a propracovanější. Například míčky do bazénu mu tak poslouží jako sněhové koule, jídlo pro rodiče, materiál pro stavbu ohrádky pro plyšáka nebo jako překážková dráha. Dětská fantazie je zkrátka v tomto věku nezastavitelná.

Náš tip: Hledáte bezpečné hračky ve vysoké kvalitě? Spoustu inspirace nalezete v e-shopu Hrackyzadobrekacky.cz.