Které moderní hračky mohou být nebezpečné a čím je nahradit?
3 min. čtení

Které moderní hračky mohou být nebezpečné a čím je nahradit?

Lékaři na dětských pohotovostech stále častěji řeší nepříjemné ba dokonce život ohrožující úrazy dětí, způsobené neobvyklými původci – hračkami. Nehrají si vaše děti také náhodou s některými z nich?

 

Oblíbené magnetické stavebnice

Vypadá to jako hračka snů. Malé magnety u sebe skvěle drží a dovolují tak dětem vytvářet stále nové a lepší konstrukce. Ale není všechno zlato, co se třpytí a nějaký ten magnet občas skončí v bříšku, zvláště pokud jsou děti menší. Jeden sám o sobě nevadí, dva se však v zažívacím traktu spojí a mohou nepříjemně uskřinout střeva.

Je s podivem, jak často se k takové hračce dotanou i děti do tří let! Pamatujte si proto, že nejmenší děti nepotřebují ještě žádné extrabuřty. Bohatě si vystačí s tím, co prověřily už generace před nimi. Dřevěné hračky a stavebnice budou určitě tím pravým!

 

Plastové štěpinky v drobných prstících

Může to vypadat jako skvělý nápad – jednoduše objednáme pěknou hračku z Číny za směšné peníze a zaručeně ušetříme. Hračky v našich obchodech jsou stejně předražené. Také se slyšíte? Tak zbystřete! Ve velkovýrobách na druhé straně světa se rozhodně nikdo nebude zajímat o kvalitu použitého plastu – od jeho křehkosti až po použití vhodných barev a nátěrů. V tom lepším případě se tak dítě o poškozenou hračku jen poraní, v tomto horším do sebe při pravidelném kontaktu dostane doslova nálož škodlivých (často rakovinotvorných) látek.

Velmi nebezpečné jsou zejména hračky určené pro děti do tří let! Tady rozhodně vsaďte pouze na osvědčené a kvalitní prodejce. A náš TIP? Interaktivní multifunkční kostka pro nejmenší.

 

Úrazy malých motoristů

Další kapitola sama pro sebe jsou oblíbená elektrická vozítka. Pokud chcete svému malému závodníkovi dopřát zábavný pohon všech čtyř kol, určitě na nejrůznější NO NAME výrobky obratem zapomeňte. Kvalitní provedení, bezpečnostní pásy a bleskově reagující rodičovské ovládání by měly být nezbytností, bez ohledu na cenu! Pamatujte si, že nehoda není náhoda a nekvalitně vyráběné hračky jsou její oblíbenou živnou půdou!

Pokud nemáte dostatek financí na osvědčené výrobky, darujte k příštím Vánocům raději autodráhu a napřesrok zkrátka trochu našetřete. Za ten pocit bezpečí to rozhodně stojí!