Tip na zimní wellness pobyt na zámku
4 min. čtení

Tip na zimní wellness pobyt na zámku

Pro pohodový zimní wellness pobyt je skvělou volbou Chateau Herálec

Každá živá bytost se v zimě chová jinak než v létě a po zbytek roku. Jen my lidé nedokážeme ani v tomto magickém ročním období přejít na klidnější a pohodovější režim, najít si čas na naše unavené tělo a dopřát mu regeneraci po náročném létu a podzimu. Přitom jistě není zase ten nemožné najít v našem programu alespoň pár dní na intenzivní a zasloužený odpočinek. O tom, že v zimě potřebujeme vypnout víc než kdy jindy, ví moc dobře v zámeckém hotelu Chateau Herálec. Úžasně přátelský personál vám zde dokáže za pouhé dva dny dokázat, jak důležité je kvalitně odpočívat.

Zámecké wellness

Součástí Boutique hotel Chateau Herálec je naprosto jedinečné Spa by L’Occitane. Právě tato světoznámá kosmetika nabídla svou licenci zámeckému wellness na Vysočině jako první v celém Česku. Pobyt na zámku teď může každý návštěvník obohatit o jedinečně strávený čas, kdy si nechá hýčkat své tělo i duši v úžasných historických prostorách.

A co všechno obsahuje zámecký wellness? Intimní saunový svět nacházející se v přístavbě z 19. století nabízí parní lázeň, infrasaunu, finskou či bylinou saunu a naprosto skvostné zámecké silenciárium s výhledem do anglického parku. Hosté milují také překrásný bazén vybudovaný pod historickými klenbami, pod nimiž byli kdysi dávno ustájení zámečtí koně. Za zmínku pak rozhodně stojí ještě vířivka v přízemí jižní zámecké věže, jejíž černě perleťový povrch krásně ladí s historickou pískovou dlažbou. Užít si v ní můžete i privátní pobyt.

Velkým unikátem je pak zámecké herbárium, místo, kde za starých časů lékárníci sušili čerstvě natrhané byliny, a to v krásných prostorách Wellness & Spa by L’Occitane. Na zámku i dnes chovají úctu a obdiv k tradicím našich předků, a proto vytvořili tento unikátní prostor přibližující, v čem spočívá kouzlo voňavých bylin. Bylinky jsou zde míchány dle přání klientů, mezi nejoblíbenější určitě patří kompozice levandule a mateřídoušky s přídavkem máty. Ve sbírce zde najdete také medvědí česnek, tymián, majoránku či šalvěj. Však na všechny vůně můžete také narazit v bylinkové sauně.

Wellness to nekončí!

Služby hotelu jsou ale mnohem rozsáhlejší. Oblíbené jsou luxusní pokoje nabízející unikátní pillow menu, velmi štědré prostory a nádherný interiér. Podobnou atmosféru najdete také v zámecké restauraci a kavárně, kde se jídlo připravuje především z lokálních surovin. Součástí areálu je i nádherný zámecký park vhodný k dlouhým zimním procházkám či kniha zážitků nabízející v zimě bruslení či stavění iglú. Pokud pro zimní pobyt zvolíte adventní čas, můžete se navíc těšit na zámecké trhy, vaření nad ohněm na nádvoří či dokonalou vánoční výzdobu.