Kartáč nebo hřeben?

0

Kvalitu vlasů neovlivňuje jen vlasová kosmetika. Výrazně se na ni podepisuje to, zda používáte k jejich česání kartáč nebo hřeben. Nejste ji jista, zda o vaše vlasy pečujete správně? Udělejte si v tom jasno! Poradíme vám, kdy používat hřeben a kdy kartáč! Nepodceňujte to!

Hřeben pro každé vlasy 

Hřeben byste určitě měla doma mít. Součástí vaší výbavy by měl být hřeben s větším rozestupem mezi zuby. Proč? Je nejlepším pomocníkem pro rozčesávání mokrých vlasů, a to krátkých i dlouhých. Větší mezery jsou zárukou, že se vlasy nelámou. Pokud byste používala hřeben s malými mezerami nebo kartáč, hrozí zacuchání, lámání i vytrhávání vlasů. Je vhodné doma mít také hřeben s hustějšími zuby. Ten oceníte hlavně při tvarování účesu. Samostatnou kategorií jsou potom hřebeny tupírovací, se kterými snadno zvětšíte objem vlasů. Je lepší si koupit hřeben s rukojetí, protože se s ním snáze manipuluje.

Kdy používat kartáč?

Kartáče určitě nejsou vhodné pro rozčesávání mokrých vlasů. Naopak jsou vhodné pro modelaci účesu. Kartáč používejte při fénování. Nejlepší jsou kulaté kartáče, díky kterým snadno vytvoříte objemný účes. K rozčesávání suchých vlasů je výborným pomocníkem například kartáč Tangle Teezer. Oceníte i jeho moderní design. I u kartáče záleží na tvaru rukojeti. Je lepší, pokud je uprostřed mírně zakulacená s kartáčem se pak lépe pracuje. Jestliže chcete snížit riziko poškození vlasů, vybírejte kartáče s plastovými hroty, které jsou na koncích oblé.

Jak vlasy správně česat?

Nikdy nepoužívejte sílu! Jestliže máte vlasy hodně zacuchané, použijte ještě při mytí kondicionér. Jestliže ani to nepomáhá, před česáním aplikujte sprej pro snadné rozčesávání. Je vhodné si dát na čas a vlasy česat postupně pramen po prameni.

A kde kvalitní hřebeny a kartáče koupit? Doporučujeme internetový obchod www.puls.cz.