Závodní golf má stále více fanoušků mezi dětmi a mládeží
2 mins read

Závodní golf má stále více fanoušků mezi dětmi a mládeží

Hledáte pro vaše děti sportovní aktivitu, která by je bavila? Vyzkoušejte golf. Letošní rok se totiž opět ponese ve znamení sportovních a vzdělávacích akcí pro děti pod taktovkou projektu Buďte parťákem.

Buďte parťákem

Tento projekt vychází ze vzájemné spolupráce agentury Bestalent s.r.o. a Golf Clubu Erpet Praha. Ti chtějí sjednotit sportovní a vzdělávací akce pro děti a mládež do 21 let. Smyslem je podpora reprezentantů a golfových hráčů České republiky v jejich golfovém rozvoji a sportovních aktivitách. Pořadatelé projektu věří, že k vybudování silné osobnosti sportovce je potřeba, aby na hráče od nejmenšího věku čekalo správné ucelené prostředí, ve kterém se budou navzájem podporovat, motivovat, soutěžit mezi sebou, kolektivně i individuálně přemýšlet, kamarádit se, radit si a společně trénovat.

U.S. Kids Golf Tour CZ

V letošním roce je pod hlavičkou projektu Buďte parťákem pořádán například turnaj U.S. Kids Golf Tour CZ. Ten se koná v několika městech České republiky včetně Prahy, Mladé Boleslavi a Poděbrad, a nabízí skvělou příležitost pro hráče, kteří se chtějí seznámit se závodním golfem. Turnaje se mohou zúčastnit děti od 4 do 21 let a vítěz každé kategorie je nominován do evropského šampionátu konaného ve Skotsku a do celosvětového finále v USA.

Kam na golf v Praze

V hlavním městě je příležitostí, kde si zahrát golf, hned několik. Mezi tu nejpopulárnější patří díky své poloze a vybavení Erpet Golf Centrum na Praze 5. Jedná se o společensko-sportovní areál, který je již dvacet let přístavem nejen milovníků golfu, ale též příznivců dobrého jídla, relaxace a zdravého pohybu.

V létě zde probíhají dětské letní skupinové tréninky a do golfové akademie se mohou přihlásit i dospělí, kteří by k tomuto sportu rádi nalezli cestu. Hráči se v akademii naučí základům golfu tak, aby byli schopni splnit golfovou způsobilost a získat Osvědčení pro hru na hřišti a HCP 54.