Chybí vám v zimě jízda na kole? Pořiďte si domů rotoped
4 min. čtení

Chybí vám v zimě jízda na kole? Pořiďte si domů rotoped

Patříte-li mezi milovníky jízdy na kole, jistě nám dáte za pravdu v tom, že zimní měsíce jsou tak trochu utrpením. I ti největší fanoušci tohoto sportu totiž v zimě jezdí na svém dvoukolém miláčkovi jen výjimečně.

Díky rotopedům si ale nemusíte svou vášeň pro jízdu na kole a zároveň cvičení odpírat ani v sychravých ledových měsících. Podívejte se s námi na to, jaké máte při výběru rotopedu pro domácí cvičení možnosti.

Proč zvolit rotoped?

Důvodem je samozřejmě venkovní teplota, která obvykle dosahuje velmi nízkých hodnot. A spojení fyzické aktivity, kdy se člověk přirozeně potí i pod funkčním oblečením ze sebelepšího sportovního materiálu, a studeného vzduchu, který je navíc díky proudění při jízdě ještě studenější, jsou podhoubím pro nastydnutí.

Dalším faktorem je bezpečnost sportování, která při jízdě na zmrzlém a kluzkém povrchu není nijak velká a riziko pádu a případného zranění je tak o mnoho vyšší, než při cyklistice v teplejších obdobích roku.

Milovníci cyklistiky a sportovci tělem i duší ocení elektromagnetický rotoped

Představte si tu krásu moci si na kole zajezdit kdykoliv a bez ohledu na venkovní teploty a počasí. Ujet svou vzdálenost a nevypadnout z tréninku, ani když venku mrzne nebo se za okny prohání vichřice. To je lákavou vizí především těch, kteří šlapání do pedálů propadli přímo beznadějně. A takových lidí rozhodně není málo. Cyklistika je totiž jedním z těch naprosto nejoblíbenějších sportů.

Pořiďte si na tomto odkazu https://hop-sport.cz/rotopedy / rotoped, který je díky elektromagnetickému systému zcela tichý a přináší hladký chod pedálů i při té nejvyšší obtížnosti terénu.

Kromě inteligentní LCD obrazovky, která vám pomůže s nastavením požadovaného terénu i toho nejvhodnějšího typu jízdy, si můžete vybírat z modelů s mnoha užitečnými vymoženostmi, Těmi je kupříkladu Bluetooth měřič životních funkcí, jenž spolupracuje s dotykovými senzory umístěnými na řídítkách, nebo držák na tablet, díky němuž se můžete při delších trasách třeba učit, sledoval filmy či poslouchat podcasty.

Vhodnost rotopedu pro všechny typy postav pak přináší možnost individuálního nastavení úhlu řídítek a výšky sedadla.

Model pro nenáročné, začátečníky, ale třeba i seniory

Patříte mezi cyklisty amatéry, kteří na kole jezdí kratší vzdálenosti jen kvůli tomu, aby si rozproudili krev a podpořili tak zdraví svého srdce? Pak se v pohodlí svého domova můžete i několikrát za den protáhnout čtvrthodinkou na magnetickém modelu rotopedu. Jde skutečně především o možnost ulevit si od bolestí zad a rozcvičit zatuhlé klouby, rozhýbat se v pauze mezi online meetingy během home office nebo ráno nastartovat svůj metabolismus před snídaní. Podle zvoleného modelu máte možnost si nastavit několik úrovní zátěže.

Tento typ magnetického rotopedu s manuálním ovládáním zátěže v mnoha cenových relacích i barevných provedeních seženete již zhruba od dvou tisíc. O něco dražší modely pak ale disponují i moderními technickými vychytávkami, jako je kupříkladu tréninkový počítač s obrazovkou, která dokáže změřit počet spálených kalorií, množství tělesného tuku nebo třeba monitorovat tlukot vašeho srdce. To vše se hodí, abyste si byli jisti, že cvičíte skutečně efektivně.