3 kritéria, podle čeho vybírat dětskou tříkolku
2 min. čtení

3 kritéria, podle čeho vybírat dětskou tříkolku

Jakmile vaše dítě začne být aktivní, je určitě dobré mu pořídit pomůcky a hračky, díky nimž bude i nadále rozvíjet svoji motoriku. Velmi zajímavým zbožím jsou v této oblasti dětské tříkolky, potažmo odrážedla.

1. Bezpečnost

Při výběru dětské tříkolky byste vždy měli dávat pozor na to, jakým způsobem je vyřešena její bezpečnost. V první řadě musí být tříkolka maximálně stabilní, aby se s ní dítě nemohlo snadno převrhnout. Je totiž třeba mít na paměti, že se s ní pohybuje převážně samo, takže nemusíte být vždy po ruce, abyste děcko včas zachytili, pokud bude ze tříkolky padat. Vliv na to má nejen samotná konstrukce, ale také kola.

2. Hmotnost

Moderní dětské tříkolky jsou vyráběné z lehkých, přitom však vysoce odolných materiálů tak, aby byly pevné a nemohly se ani při divočejším způsobu jízdy poničit, pakliže je tedy používají děti vhodného věku.

3. Věková hranice

Dalším bodem, na který je třeba hledět, je právě věk dítěte, respektive doporučení, jež v tomto směru udává výrobce, potažmo prodejce. Menší dětské tříkolky, případně dětská odrážedla, jsou uzpůsobené už pro děti útlého věku, robustnější modely však mohou používat i děti, které už chodí do školky, ale ještě se nenaučily jezdit na klasickém kole, případně je zkrátka jízda na tříkolce jednoduše baví více.

Jakmile se budete řídit alespoň výše uvedenými základními kritérii, pak nákup nové dětské tříkolky bude o to snazší. Je však ještě dobré zmínit, že dětská odrážedla a tříkolky je rozhodně žádoucí kupovat vždy u osvědčených prodejců. Určitě se vyhněte nějakým bazarům a pochybným obchodům, kde se dají pořídit většinou jen nějaké nepříliš kvalitní dětské tříkolky, jež pocházejí z Číny apod. Jde přeci jen o pohodlí a hlavně bezpečnost vašich dětí, takže šetřit na nich za každou cenu se nemusí vyplatit.