Navštivte ne tolik známé české lázně

0

Jaro je ideálním obdobím pro návštěvu lázní. Dobijete zde energii na sychravé dny, odpočine si tělo i duše. V Česku máte navíc na výběr z celé řady krásných lázeňských měst. Názvy některých možná ani neznáte. Co třeba dát šanci právě takovým?

Lázeňské pobyty si můžete užít po celé republice. Stačí si vybrat ty správné lázně. My se nyní podíváme na zoubek některým méně známým.

Lázně Vráž nedaleko Písku

V blízkosti Písku, v údolí řeky Otavy, se nachází obec Vráž. Lázně Vráž zde sídlí v prostorách novogotického zámečku, který v 30. letech minulého století prošel rekonstrukcí. Lidé se sem jezdí léčit s poruchami pohybového aparátu, nervovými onemocněními, poúrazovými a pooperačními stavy. Samozřejmě vás tu čeká sportovní i kulturní vyžití, okolní příroda je jedinečná. Region nabízí řadu historických, přírodních i technických památek. Nudit se zde nebudete za žádného počasí.

Ostrožská Nová Ves se svými sirnatými lázněmi

Lázně Ostrožská Nová Ves byste našli 8 km od města Uherské Hradiště. Ano, jedná se o Moravské Slovácko s veškerou kulturou a vším, co k ní patří – folklórem, vinicemi, vinnými sklípky. Lázně prošly rekonstrukcí před rokem 2002, během níž zde byla postavena kolonáda. Jedná se o sirnaté lázně specializující se na léčbu kožních onemocnění (atopický ekzém, lupénka apod.) a také nemocí pohybového aparátu.

Lázně Nové Hrady u Rakouska

Město Nové Hrady leží v Novohradských horách u hranic s Rakouskem, zhruba 30 km od Českých Budějovic. Lázně Nové Hrady nabízí wellness procedury jako rašelinové obklady, elektroterapie, solárium, solné jeskyně apod. Přímo v Nových Hradech je k vidění řada historických památek, avšak na své si přijdou i milovníci sportu – tenis, paintball, nordic walking, turistické výlety. Vše čeká jen na vás.

Takže který lázeňský pobyt si vyberete vy? Vybírat můžete na Spa.cz, kde najdete ten největší výběr lázeňských pobytů.