Kdy začít s angličtinou u nejmenších dětí?
V dnešní době je znalost angličtiny nutností, bez její znalosti se neobejdete ve škole i v práci. Mnoho rodičů proto řeší, kdy s výukou u svých dětí začít. Jednoduchá odpověď. Co nejdříve! Opravdu, čím dříve se dítě s cizím jazykem setká, tím větší šance, že se naučí plynule mluvit rychleji než ostatní. A začít v době, kdy dítko pořádně nemluví svým rodným jazykem? Žádný strach, dětský mozek si s tím poradí snadno a velmi rychle.
Zpěvem i hrou
Jakým způsobem tedy vyučovat nejmenší děti, které se sotva dorozumí svým rodným jazykem? Přirozeně, hravě a bez obav. To je nejjednodušší způsob výuky u nejmenších dětí. Své o tom vědí lektoři v rámci dětských kurzů, kteří vyučují angličtinu pro nejmenší a používají pro její výuku metodu Wattsenglish. Ta probíhá pomocí her, obrázků nebo písniček. Děti získávají povědomí o cizím jazyce, ale hlavně ztrácejí ostych z mluvení již v této vývojové fázi, což se jim bude hodit v pozdějších letech.
Předškolní věk je klíčový
Právě předškolní věk u dětí je pro výuku jazyků klíčový. Děti si kromě osvojení mateřštiny vybudují v mozku jazykové centrum dalšího jazyka – v tomto případě angličtiny. Na daném základě již mohou stavět, rozvíjet nové dovednosti a znalosti. V pozdějším věku již mozek tuto schopnost nemá a je nutné se učit novému jazyku klasickým způsobem, což je mnohem složitější proces. Angličtina pro předškoláky tak rozhodně není ztráta času, jak se mnozí rodiče domnívají. Naopak je velmi přínosná a de facto pro budoucnost dětí zcela nezbytná.
Přirozeně k dalším úrovním
Právě díky konceptu Wattsenglish a přirozené výuce aktivního využívání jazyka je snadné navázat na další úrovně. Děti si nabalují získané znalosti a rozvíjejí postupně další v pozdějších letech při jejich používání. Navíc pro každou věkovou kategorii jsou speciálně vytvořené výukové materiály, které lze používat i doma na osvěžení znalostí.