Když babské rady na bolesti svalů a kloubů nepomáhají
2 min. čtení

Když babské rady na bolesti svalů a kloubů nepomáhají

Občas dávají zabrat i nejmenší ratolesti. Zejména v období růstu zubů miminka vyžadují pozornost, chování na rukách, mazlení, no prostě blízkost své maminky, což se však podepisuje na vašem těle. V nesprávnou chvíli se začnou ozývat bolesti svalů a kloubů, a potom nastupují na řadu všechny babské rady.

Zůstat ležet a odpočívat v posteli je pro maminku, která má na krku byť jen jedno dítě, nemožné. Pokud palčivá bolest kloubů vžene slzy do očí, pravděpodobně začnete uvažovat nad návštěvou odborníka. Ovšem do těžké situace se dostávají maminky, jež nemají k dispozici žádné hlídání. V takovém případě se dostávají na scénu přípravky volně dostupné v lékárnách.

 

Pravidelným pohybem předejdete bolestem pohybového aparátu

Pravidelný pohyb představuje účinnou prevenci proti bolestem kloubů a svalů. Stačí dát miminko do kočárku a vyrazit alespoň na půlhodinovou procházku každý den. Procházka má spoustu výhod – nejenže se prospí vaše ratolest, ale zároveň se protáhnout a prokrví všechny svaly.

Občas je hlavním nepřítelem počasí, které by vás nemělo odradit v pohybu. Najděte si pár cviků na doma, abyste se trochu protáhli, například dřepy, výpady a podobně.

 

Je potřeba mít v záloze tajnou zbraň

Jakmile přestanou účinkovat babské rady, mezi něž patří například horká lázeň s bylinkami, přichází řada na hřejivé masti, jež poskytnou takřka okamžitou úlevu. Populárním přípravkem, který by neměl chybět v žádné domácí lékárničce, je Olfen gel obsahující látku diklofenak. Poměrně rychle tlumí bolesti, ba dokonce má i protirevmatické a protizánětlivé účinky. Bolesti svalů se stanou minulostí a vy můžete opět fungovat na sto procent jako správná maminka.

Olfen gel se dá sehnat v takřka každé lékárně bez lékařského předpisu a aplikuje se přímo na postižené místo.