Vyberte dětem do pokojíčku tu správnou tapetu!
3 min. čtení

Vyberte dětem do pokojíčku tu správnou tapetu!

Dobře navržený dětský pokoj by měl mít svůj nezaměnitelný punc a originalitu. Dětské tapety dokáží roztočit kola fantazie na plné obrátky. Na první pohled tak bude jasné, kdo v pokojíčku bydlí, protože individuální sny a přání jasně dostávají zelenou.

Neexistuje univerzální pravidlo pro výběr dětské tapety. Pro začátek bychom se měli řídit především dispozicemi prostoru. Mějte na paměti, že vodorovně navržené vzory dokáží prostor opticky prodloužit, zatímco menší motivy místnost opticky zvětší. Má váš dětský pokojíček niku nebo výrazné zlomy stěn? Pak jde o jedinečnou příležitost pro kombinování barev a vzorů (nejlépe z jedné kolekce, kvůli vzájemné harmonii), které pokoj oživí a dodají mu jedinečný prvek překvapení. Tmavé pokojíčky na západní straně nebo s malými okny pak doslova rozzáříme aplikací světlých a výrazných barev.

 

Tapety vs. nábytek, aneb méně je někdy více

Také si lámete hlavu nad tím, jak to provést, aby pokojíček působil útulně, barevně a zároveň nepřeplácaně? Dětské tapety jsou jasnou odpovědí. Ozdobte stěny třeba oblíbenými pohádkovými postavičkami, motivy odrážejícími jejich koníčky a zájmy, nebo jednoduše vsaďte na preferovanou barevnost.

A jakmile budou stěny dětského pokojíčku doslova přetékat inspirací, stačí dotvořit komplexní celek už jen několika jednoduchými kusy nábytku. Nemusíte se trápit s barevností, tapeta odvede všechnu práci za vás. A když se omrzí, rychle ji vyměníte za novou.

Náš tip: S vinylovými tapetami je taková výměna otázkou doslova pár chvil. Vinyl je ideální do pokojíčku, který zamýšlí růst spolu se svými majiteli.

ON nebo ONA aneb jak vybírat tapetu?

Ať už máte doma prince nebo princeznu, správným výběrem tapet zaručeně potěšíte oba. Chlapci dávají podle zkušenosti výrobců přednost přírodním barvám a motivům, postavičky pak vyhledávají především z filmové, zvířecí nebo technické říše.

Dívky bývají v tomto směru romantičtější. Libují si v pastelových barvách a drobnějších vzorech. Často si také přejí vylepšovat vzhled stěn nejrůznějšími samolepkami a aplikacemi, takže i tomu by měla zvolená textura tapety odpovídat. Široký výběr tapet nejenom do dětského pokojíčku najdete na www.tapety-na-zed.cz.