Když je hlouběji do kapsy aneb na čem ušetřit na svatbě
3 min. čtení

Když je hlouběji do kapsy aneb na čem ušetřit na svatbě

V současné době máme všichni trochu hlouběji do kapsy. Koronavirus totiž zasáhl do životů nás všech, a tak jsme si museli chtě nechtě utáhnout opasky. Šetření se nevyhnulo ani svatbám. I za menší peníze jde ale vykouzlit dokonalá veselka, stačí jen vědět, jak na to.

Hosté

Ze všeho nejdříve sestavte seznam hostů. Pečlivě promyslete, koho byste v tento důležitý den chtěli mít ve své blízkosti – vzdálení příbuzní z pátého kolene či staří známí to asi nebudou. Vyberte jen vaši nejbližší rodinu a nejlepší přátele, kteří vás dobře znají a s nimiž si svatbu opravdu užijete. O svou radost se tak podělíte bez toho, abyste měli trému a museli se neustále kontrolovat. Menší svatba navíc bude daleko snazší na organizaci.

Místo

Vyberte nějaké nevšední místo, kde se obvykle svatby nepořádají. Romantické zámky, hrady a hotely totiž nabízí různé svatební balíčky, které však obvykle nebývají příliš flexibilní. Daleko lépe se v tomto ohledu domluvíte tam, kde se nekonají veselky jako na běžícím páse. Své služby vám tady mohou přizpůsobit na míru a ještě poskytnout lepší cenu. Pro účely hostiny vždy volte zařízení, která jsou k tomu určená, tedy restaurace. Nebudete tak muset zařizovat pronájem prostor, pronájem nábytku ani cateringovou společnost.

Načasování

Hodně záleží také na době, kdy se rozhodnete říct si své ano. Hlavní svatební sezona trvá od dubna do října, zkuste si proto veselku naplánovat mimo tyto měsíce. Můžete tak výrazně ušetřit. Důležitá je také hodina, kdy se bude konat svatební obřad. Rozhodnete-li se pro pozdní odpoledne, nebudete muset zbytečně brzy vstávat, neocitnete se pod velkým stresem ani v časové tísni. Navíc odpadne nákladná hostina, namísto poledního jídla tak budete servírovat jen večeři a různé jednoduché chuťovky.

Vizáž

Snad každá malá dívka sní o tom, jak jednou bude kráčet uličkou oděná do nádherných svatebních šatů. A ze svých představ nehodlá mnohdy slevovat ani v dospělosti, proto patří tato položka k těm nejnákladnějším. Naštěstí ale existují půjčovny svatebních šatů, kde můžete najít ty své vysněné, aniž byste výrazně zatížili rozpočet. V posezónních výprodejích můžete za svatební šaty ušetřit až polovinu oproti původní ceně. Tak vypadejte skvostně, i když nemáte peněz na rozhazování!