Když pleť po létě volá o pomoc
2 min. čtení

Když pleť po létě volá o pomoc

Kdo si v létě užíval sluníčka, koupání v chlorovaných bazénech a klimatizovaných nákupních centrech, ten na konci letního období může pocítit na pleti následky. Obzvláště, pokud se o pokožku nestaral tak, jak by měl. Co tedy s tím?

1/ Zkontrolujte škody

Odličte se a ideálně se zvětšovacím zrcadlem podrobte podrobné analýze vaší plet. Suchá místa, akné, pigmentace až pigmentové skvrny, či rozšířené póry vás možná malinko vyděsí. Tak pak je čas dát se do boje!

2/ Jděte na detox

Než začnete na pleť nanášet jakákoliv séra a krémy, věnujte péči jejímu vyčištění. Odevzdejte se buď do rukou profesionálů, či sáhněte doma po ultrazvukové špachtli, detoxikační jílové masce či vyzkoušejte body wash čistící pěnu. K dostání jsou také různé kartáčky a přírodní tampóny z lufy.

3/ Zvolte správnou řadu kosmetiky

Vědět po čem sáhnout je velmi důležité. Často chybí pleti hydratace, jejímiž projevy jsou právě nejen suchá místa, ale i mastná pleť, která je podrážděná vysušením od sluníčka, pudrů či nevhodné kosmetiky. A my se nechceme lesknout, toužíme ji zmatnit, čímž vzniká onem začarovaný kruh. Jak z něj ven? Mrkněte třeba na kosmetiku dermalogica, kde si vyberete celou řadu právě vhodnou pro vás. Zainvestujte do denního a nočního krému i séra pro oční okolí, kde je pokožka obzvláště citlivá a náchylná k vráskám.

4/ Vydržte

Samozřejmě, že chvíli trvá, než se ukážou první výsledky. A u každého to může být různě dlouho. Ano, pleť bude vypadat zdravěji již po první péči, avšak hloubkově to bude trvat o něco déle. Pokud tedy doberete nějaký produkt, nesahejte hned zpět po nějakém vašem dřívějším a nevyhovujícím. Raději skutečně zainvestujte.

5/ Pojistěte to i zevnitř

Správná strava je velmi důležitá. Nestačí dodávat vitamíny a minerály jen zvenčí. Využijte všeho, co podzim nabízí – jablka, bobule jako jsou rakytník či šípky, které mají neuvěřitelnou nálož vitamínu C. Kvašená zelenina krásně detoxikuje a zázvor prohřeje a prokrví celé tělo.

Tak vzhůru na to.