Koupelna s mozaikou a prostorem pro něho a pro ni od špičkové designérky
3 mins read

Koupelna s mozaikou a prostorem pro něho a pro ni od špičkové designérky

Máme krásný rodinný dům, který jsme před nedávnem začali rekonstruovat. O všech místnostech v domě jsme měli jasnou představu, ale koupelnu jsme plánovali přenechat odborníkovi, který nám poradí a vytvoří elegantní design. Začala jsem tedy brouzdat po internetu a sháněla designéra. Nejvíce nás oslovily návrhy paní designérky Pavlíny Lipkové z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN, která vytvořila několik koupelen, které se nám velmi líbily a přesně zapadaly do našich představ o tom, jakou koupelnu v domě chceme mít.

Domluvila jsem si s ní schůzku a ona se přijela podívat k nám domů, na prostor, který tolik potřeboval její pomoc. Přednesla jsem ji naše představy a požadavky a domluvily jsme si finanční rozpočet. Vše si zaznamenala a vypracovala předběžný návrh. Obdrželi jsme i 3D vizualizaci.

Zdi jsou vymalovány zeleno-béžovou barvou a strop jsme nechali bílý, aby opticky nezmenšoval prostor koupelny. Koupelnový nábytek je v tmavě hnědém odstínu, aby vynikl v jinak světlé koupelně. Koupelnový nábytek má spoustu úložného prostoru, jak na hygienické pomůcky, tak na osušky a další věci. Na povrchu je mramorová deska, která bude usnadňovat úklid koupelny. Zeď je těsně nad umyvadly olemovaná mozaikovou dlažbou. Stejnou mozaiku máme ve velkém formátu, jako doplněk, mezi zrcadly. Předložky v koupelně máme v tmavohnědé barvě v kombinaci s béžovou.

02 Koupelna 1

Zrcadla mají rámy ve stejném odstínu jako koupelnový nábytek. Jsem velmi ráda, že máme dvě umyvadla, protože máme s manželem každý svůj prostor. Umyvadlová baterie je stojanová s páčkami v mosazném provedení, aby pěkně vynikla a zároveň korespondovala se stylem koupelny. Vanová baterie je ve stejném stylu jako umyvadlové baterie. Prostor ve výklenku je olemovaný kachličkami v prostoru vany a kousek nad, ale jen pod okna a okolo vany je udělaná menší odkládací plocha.

03 Koupelna 1

V koupelně je také sprchový kout, který je celozděný  s prosklenou přední stranou. Celý sprchový kout je olemovaný mramorovými deskami a v mramorových deskách máme také vsazený pruh s mozaikou. V celé koupelně je bodové stropní osvětlení. Na podlaze je položena dlažba ve stejné barvě jako kachličky na vaně.

Tímto děkujeme paní designérce Lipkové z firmy Origine, že nám dopřála koupelnu snů. Její služby ráda doporučím dál.