Jak na vyvážený letní jídelníček
3 mins read

Jak na vyvážený letní jídelníček

Léto a letní počasí na nás obecně působí velmi blahodárně. Člověk má v menší míře chutě na různé gastronomické neřesti, jako jsou příliš tučná či příliš sladká jídla. Častěji tak saháme třeba po ovoci, které případnou chuť na sladké ukojí stejně spolehlivě a navíc tělu dodá užitečné minerály a vitamíny, a po zelenině, která je bohatá jak na užitečné látky, tak na vodu. Léto nás také více motivuje ke sportovním aktivitám. Ať už tím, že sport provozovaný v přírodě je pro mnohé lákavější než aktivity v posilovnách a jiných k tomu určených místnostech. Pro mnohé také bývá motivací fakt, že léto je obdobím, které většina z nás tráví spořeji oděná, než tomu bývá během roku.

A protože nejen ovocem a zeleninou je člověk živ, nebo je tomu tak aspoň u velké části populace, i v letních měsících je vhodné zařadit do jídelníčku nějaké ty živočišné bílkoviny. Kupříkladu u redukčních diet je doporučována konzumace potravin, které mají vysoký podíl bílkovin a co nejmenší podíl tuku. Mezi takovéto potraviny patří třeba také rybí maso. Už pouhé 100 gramy rybího masa pokryjí téměř polovinu doporučené denní dávky bílkovin.

Tisk

Zařazení rybího masa do jídelníčku neprospěje pouze vaší štíhlé linii. Obsahuje totiž látky, které snižují riziko srdečních chorob a nemocí krevního oběhu a přispívají zdravému vývoji očí a mozku. Proto by také měly být ryby součástí jídelníčku těhotných žen. Ryby jsou tedy bohaté na omega-3 mastné kyseliny, vitamin A, vitamin D, vitamin B12, jód a železo.

Rybí maso je lahodné, ať už ho grilujete, pečete nebo dusíte. Jídla ze sladkovodních i mořských ryb chutnají výborně, a proto potěší chuťové pohárky nejednoho gurmána. Mnohé však od přípravy i čerstvě ulovených ryb odrazuje zdlouhavé zpracování. S elektrickou škrabkou na rybí šupiny Orava FS-48 to však zvládnete jednoduše, rychle a bezpečně. Škrabkou pohodlně oddělíte od kůže větší i menší šupiny. Bezpečnost zajistí protiskluzová úpravu rukojeti a také bezpečnostní kryt na nože. Ani údržby se nemusíte obávat. Jakmile s ní jednou přípravu ryb vyzkoušíte, stane se vaší oblíbenou pomocnicí, ať už jste rybář či kuchařka.

Prodává Orava za 1 199 Kč.

www.orava.eu