Kritéria pro lepidlo pro děti? Bezpečnost a vypratelnost
2 mins read

Kritéria pro lepidlo pro děti? Bezpečnost a vypratelnost

V každém dítěti se skrývá malý umělec. Stačí mu dát do ruky papír, pastelky a lepidlo a nebudete se stačit divit. Ovšem není lepidlo jako lepidlo. Levná lepidla mohou nadělat více škody než užitku a díky jejich nekvalitnímu zpracování se často může stát, že z rodinného rozpočtu vysaje mnohem více peněz – potřebujete ho totiž víc a navíc ho z trička nebo mikiny nevyperete.

 

Jak vybrat lepidlo pro dítě?

Lepidlo pro děti musí být hlavně bezpečné. Nesmí obsahovat rozpouštědla ani další nebezpečné látky. A neplatí to jen u nejmenších ratolestí, které vše rády ochutnávají. I malý školák si často zapatlané prsty olízne nebo utře do rukávu. A doma pak následuje pohroma.

Lepící HERKULES tyčinky lze snadno vyprat ze všeho oblečení. Díky síťovité struktuře, které za mokra bobtná, vám k tomu postačí několik jednoduchých pracích cyklů nebo zvýšená péče v podobě kartáče a teplé vody.

Tyčinky HERKULES fungují na principu výsuvné lepicí části, která je před vysycháním ochráněna nasazovacím uzávěrem. Při otevření lepidla vás tak nečeká žádné nepříjemné překvapení v podobě rozteklé lepicí tekutiny nebo nepřesné aplikace. Děti lepí jen to, co je skutečně třeba, takže lepidlo ubývá jen pomalu. HERKULES navíc skvěle drží, takže není spoje třeba znovu přemazávat a nehrozí ani rozpadnutí hotového výrobku.

 50052152901._._.o

To správné lepidlo do školy

Zvláště na prvním stupni je lepidlo nedílnou součástí výuky. HERKULES Tyčinky Holky & Kluci 15 g proto přináší úplně nový cool desing pro všechny děti, který se navíc díky svému tvaru snadno vejde do penálu a odpadá tak pracné hledání lepidla po aktovce.

Kromě papíru lepí tyčinka HERKULES i tkaniny, korek a další savé materiály. Hodí se na hodiny ručních prací i pro vytváření jednoduchých papírových prezentací. Stane se tak neocenitelným společníkem pro vaše dítě ve škole i doma.